Blanka Hošková představila svou novou knihu Láskobraní

18. 3. 2015 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Šikana na pracovišti, problémy s otěhotněním, syndrom opuštěného hnízda, domácí násilí. Takzvaně ženská témata jsou obsahem knih brněnské autorky Blanky Hoškové. Včera jednu z těch nejnovějších představila čtenářkám v Hustopečích. Blanka Hošková a její kniha Láskobraní byly hosty březnové Literární kavárny.
„Začala jsem psát teprve na podzim roku 2011. Ještě se za spisovatelku nepovažuji. Byla jsem nešťastná v zaměstnání a nevěděla jsem, co se mnou bude. Kamarádka mi řekla, ať to zkusím a začnu psát, že se jí vždycky moc hezky četly maily ode mě. A tak jsem začala,“ vrátila se ke svým spisovatelským začátkům Hošková.
Podle svých slov se moc nevěnovala psaní ani, když ještě chodila do školy. Pouze v osmnácti psala poezii. Próza je podle ní ale něco úplně jiného. Potřebuje hlavně čas.
„Dcera odrůstá, tak už ten čas mám. Teď víceméně čekám, jak se knihy uchytí na trhu, a uvidím. Přála bych si, abych zůstala doma a mohla pouze psát,“ svěřila se začínající autorka.
Zatím jí vyšlo šest knih. Většinu si vydala vlastním nákladem. Poslední, s názvem Horko domácího krbu, vyšla minulý týden. A těšit se mohou čtenáři na další už před prázdninami.
„Teď jsem dopsala knížku, která by měla vyjít snad v červnu. Je to taková prázdninová tematika, takže by bylo ideální, kdyby vyšla těsně před prázdninami, aby si ji ženy mohly vzít s sebou na dovolenou a relaxovat u ní,“ uzavřela Hošková.
(Text a foto: Jana Rozková) 


odebírejte přes RSS