Břeclavské kluziště brázdí hustopečská Pavučina

16. 12. 2019 · 1 minuta čtení · 19 fotografí · 1 video

Zima s sebou přinesla čas zimních sportů. Kolečkové brusle vystřídaly ty lední a milovníci pohybu mohou jásat. Centrum volného času Pavučina organizuje pravidelné zájezdy na břeclavský zimní stadion, kde se vyřádí jak děti, tak dospělí.

Ledová plocha zimního stadionu v Břeclavi sice má své časy, kdy se otevírá veřejnosti, nedělní zájezdy s Pavučinou však nesou hned několik výhod, a sice možnost využití autobusové dopravy, kterou Pavučina poskytuje, a více prostoru, než je na ledu při běžném veřejném bruslení. „Je to využívané tak půl na půl, většinou stejný počet, který přijede autobusem, přijede i vlastní dopravou,“ hodnotí transport z Hustopečí bývalý ředitel Pavučiny.

Na své si přijdou i milovníci hokeje. Ten se v časech, kdy je led určen veřejnosti, hrát nemůže, v momentě, kdy ledová plocha patří Pavučině, však toto pravidlo neplatí. Pokyny k bruslení s Pavučinou jsou jednoduché. „Stačí přijít buďto na autobusové nádraží, nebo přímo do Břeclavi, zaplatit padesát korun, což obsahuje autobusovou dopravu i vstup na led, a hodinu tady s námi strávit,“ vysvětluje Švásta.

Letošní bruslení s Pavučinou probíhá už od listopadu každou neděli jednou za čtrnáct dní. Nejvíce atraktivní termíny však začínají především v době, kdy venkovní teploty padnou. „U těch prvních bruslení, když je ještě venku hezky, lidé zvažují, zda využít toho, že je venku pěkně, nebo jet sem, na zimní stadion. V zimních měsících je však autobus i led plný, to bývá kolem sto až sto dvaceti lidí,“ dodává Bořivoj Švásta.

Poslední zájezd v tomto roce proběhne výjimečně v úterý, 31. prosince. Po novém roce se bude s Pavučinou bruslit ještě dvakrát v lednu, jednou v únoru a naposledy pak 15. března.

-slam-

 

odebírejte přes RSS