Březen: měsíc čtenářů

1. 3. 2018 · 1 minuta čtení · 1 video

Začíná měsíc březen, který je každoročně vyhlášený jako měsíc čtenářů. Tato celostátní akce je zaměřena na podporu a propagaci četby a řada knihoven připravuje speciální akce. I Městská knihovna Hustopeče má naplánovaný zajímavý program. „Zveme všechny, kdo chtějí obohatit domácí knihovnu o pěkný titul, aby si přišli vybrat knihu z burzy knih Čtenáři čtenářům, která potrvá do 26. března,“ vyzvala knihovnice Jitka Horáková.


Ve vestibulu knihovny bude od 1. do 29. března nainstalována výstava obrazů s názvem Pro radost. Jedná se o prodejní výstavu z břeclavské Galerie 99 manželů Vojtkových. „Ve čtvrtek 8. března od 17 hodin přivítáme spisovatelku Hanu Hindrákovou, která přijede představit svůj poslední román Smrtící byznys. Pobeseduje s námi o obchodu s nelegálními léčivy,“ řekla Horáková.
V úterý 13. března se od 16 hodin bude konat další posezení z cyklu Literárních kaváren. Hostem bude spisovatelka Michaela Klevisová. Tato dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku představí svou literární tvorbu. „V březnu se koná i národní týden trénování paměti, proto ve středu 14. března v 9.30 hodin si můžou zájemci přijít potrénovat paměť na akci Hrátky s pamětí. Na tuto akci je potřeba se dopředu přihlásit,“ upozornila Horáková.
Knihovna také ve spolupráci s Českým svazem včelařů v Hustopečích připravila dvě přednášky. „První se bude konat v sobotu 17. března v 10 hodin a přijde za námi paní doktorka Hajdušková, která bude mít přednášku o Apiterapii. Na ni naváže ve čtvrtek 22. března v 17 hodin Jan Strouhal se svou přednáškou o včelích produktech v léčitelství,“ doplnila Horáková.
Pro děti jsou také připravené zajímavé besedy, které se konají každé úterý. „Kdo má zájem, přijďte. Určitě si vyberete z naší široké nabídky. A když si nevyberete, tak si přijďte alespoň vypůjčit nějakou z našich nových knih,“ pozvala Horáková.

-ves-

 

odebírejte přes RSS