Budoucí Domov pro seniory vybírá klienty i zaměstnance

24. 2. 2022 · 2 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Z města

Budoucí Penzion pro seniory Hustopeče, domov pro klienty se zvláštním režimem, je těsně před dokončením. Na webových stránkách www.domovhustopece.cz je možné si stáhnout nejen potřebné formuláře žadatele o umístění klienta, ale také nabídku pracovních míst, která zahrnuje pozice od ošetřovatelské a zdravotní péče přes kuchaře až po mzdové účetní.


Položená střecha, okna, dveře a už i bílá fasáda budovaného Domova pro seniory u Polikliniky na Hybešově ulici dává tušit, že výstavba míří k cíli. Už v polovině dubna se investice Jihomoravského kraje za 120 milionů korun bude kolaudovat.
„Provozovatelem nového domova bude Odbor sociálních věcí Jihomoravského kraje. Projektově je stavba řízena Domovem U Františka v Újezdu u Brna, který před šesti lety vznikal za podobných podmínek na zelené louce jako penzion tady v Hustopečích, takže potřebné zkušenosti a know-how využíváme právě z Újezdu. Celý ten proces je velmi náročný, ale je to krásná práce, protože je potřebná a má smysl. Velmi se těším až tu budeme mít spokojené uživatele a vše bude fungovat tak, jak má,“ neskrývala radost z postupujících prací vedoucí domova Alice Lužová, která nás celou stavbou ochotně provedla.

Své útočiště najde ve zbrusu nové budově 52 klientů a stejný počet zaměstnanců. „Žádosti jak o zaměstnání, tak o umístění do domova už přijímáme. Všechny informace najdete na zvláštním webu penzionu,“ doplňuje Lužová.

Domov se zvláštním režimem je určen osobám s Alzheimerovou chorobou a se stařeckou či jinou formou demence, kteří se neobejdou bez pomoc druhé osoby. „Domov bude zajišťoval komplexní pečovatelskou, zdravotní i ošetřovatelkou péči celoročně 24 hodin denně. Je zaměřena na ty klienty, kteří nejsou soběstační v základních dovednostech, a to v nízké, vysoké či absolutní závislosti na druhé osobě. Samozřejmě z mého pohledu by bylo ideální, aby senioři mohli zůstat doma, ale někdy to prostě ze zdravotních či sociálních důvodů nelze, proto je velmi dobře, že Jihomoravský kraj v Hustopečích tento domov zřizuje, protože už teď máme velký zájem o umístění. Naši pracovníci budou proto všechny žádosti procházet a budou vyjíždět na sociální šetření přímo do rodin, abychom zajistili to, že se k nám dostanou právě ti klienti, kteří to nejvíce potřebují,“ upozorňuje Lužová.

Moderní třípatrová budova zahrnuje kromě jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů také společenské místnosti, jídelnu, odpočinkové zóny a bude disponovat vlastní kuchyní, prádelnou či kadeřnictvím i pedikúrou. „Je to nová budova, všechno vybavení, které tu máme, je nejnovější a nejlepší možné. Za sebe ale chci říci, že to ještě neznamená, že domov je hotový. Ten opravdový domov zde vytvoří až naši zaměstnanci, kteří se o klienty budou starat. Proto je pro mě klíčové vybrat dobrý tým lidí, který to tu uchopí a udělá z této budovy opravdový domov,“ věří v hladký průběh Lužová. -nov-

 

 

 

odebírejte přes RSS