Budovu kina prověřilo taktické cvičení hasičů

25. 5. 2022 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města
O velký rozruch se ve středu 25. května postarala kolona hasičských vozidel před budovou hustopečského kina. Houkající sirény sice nevěstily nic dobrého, ale zásah byl předem plánovaný a připravený. 


Čtyři jednotky hasičů by v případě požáru vyjely k budově Kina Hustopeče. Kromě jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, jejíž stanice stojí na dohled kina, by se přidali i dobrovolní hasiči ze Starovic, Velkých Pavlovic a Horních Bojanovic. Jak by se jejich spolupráce vydařila, to bylo předmětem taktického cvičení.

Přestože pracovníci Marketingu a kultury byli o cvičení informováni předem, vše muselo proběhnout tak, jako by skutečně hořelo. Křižovatka u kina se během pár minut zaplnila zasahujícími vozidly a s dopravou vypomáhala městská policie. Po zajištění nejbližšího okolí vstoupily jednotky do samotné budovy, aby vyhledaly ohnisko požáru. „Dnes se simuloval požár v promítárně kina, která je umístěna v prvním nadzemním podlaží,“ vysvětlil velitel stanice hustopečských hasičů npor. Ivo Jeřela DiS.

Hasiči však prohledali a zajistili všechny místnosti včetně velkého kinosálu. Taktické cvičení totiž bylo pro zasahující jednotky prvním seznámením s novým interiérem kina od jeho rekonstrukce v roce 2019. „Je důležité, aby hasiči věděli, jak se v objektu pohybovat, protože tím se celý zásah urychlí a je to pro všechny bezpečnější. Podívali jsme se dnes na všechny systémy, vyhledali hlavní uzávěry energií, prohlédli si všechny prostory,“ doplňuje Jeřela, který osobně dohlížel na to, aby hasiči během zásahu nic nezanedbali.

Během taktického cvičení prošla kontrolní zkouškou hlavně veškerá technika. Moderní digitální technologie kina jsou napojeny na komplikovaný systém záložních zdrojů, které ovládají například i otevíraní vstupních dveří. Právě jimi by hasiči v případě opravdového požáru do kina vstupovali.

Nová budova kina však při zkoušce obstála, stejně jako zasahující jednotky, a tak se filmoví diváci mohou při další návštěvě cítit zase o něco bezpečněji. A kdy promítáme? Program najdete na www.kinohustopece.cz-nov-

odebírejte přes RSS