Burčákové slavnosti odstartují místní!

30. 9. 2021 · 2 minuty čtení · 2 fotografie
Téma Kultura

První říjnový víkend v Hustopečích patří Burčákovým slavnostem a je krásnou tradicí, že je odstartují místní při čtvrtečním programu Hustopeče se baví.

V 16:00 ovládnou hlavní pódium na Dukelském náměstí děti z Mateřské školy Pastelka, žáci a učitelé ze Základní umělecké školy, dámy z Tančírny na stará kolena a v 17:00 si zazpíváme s partičkou Hustých Hudebníků. Večer zakončíme v 19:00 rockovým koncertem kapely Alrox.

Páteční program se rozjede úderem 18. hodiny fanfárou z věže radnice. Starostka města předá vládu nad Hustopečemi Horenské radě, která se vydá otevřít mázhausy s burčákem.

Ve 20:00 budeme svědky ohňové show skupiny Novus Origo a ve 20:30 se publiku představí Michla Hrůza s kapelou Hrůzy. Páteční program zakončí koncert kapely The People ve 22:00.

Sobotní slavnosti začnou úderem deváté hodiny ranní, kdy se otevřou brány řemeslného jarmarku. Během dopoledne zazní z hlavního pódia historická hudba Backchus a budeme svědky rytířského klání skupiny Taranis.

V 11:00 zasedne Burčáková unie, na kterou naváže kapela Nešlapeto a folklórní pásmo s cimbálovou hudbou.

Historický průvod se začne řadit v 13:00 v Šafaříkově ulici a vyrazí směrem k náměstí v 13:45. Tam dorazí kolem 14:30 a plynule na něj naváže oblíbený program Laškovně i vážně o víně a historii.

V 16:20 vyhlásíme na pódiu vítěze Národní soutěže vín Velkopavlovické podoblasti. Vína soutěžící o tento titul můžete po celý den ochutnat na výstavě vín v hotelu Amande.

Odpolední program na pódiu bude ryze hudební - zahrají kapely Pilsner jazz band, Pokáč a nakonec Arakain s Lucií Bílou v 21:00.

Pro děti je připravené šapitó na parkovišti u staré pošty a pro dospělé zase místní vinaři otevřou své sklepy.

Upozorňujeme návštěvníky, že z mimořádných důvodů jsme museli zrušit program na malé scéně v domě U Synků, který se přesune do ulic kolem náměstí. Průchod na ulici Na Hradbách tedy nebude možný. Děkujeme za pochopení.

Také upozorňujeme, že pro vstup na náměstí je nutné splnit nařízení vlády o očkování či negativním testu na Covid-19. Testovací místo bude po celý pátek i sobotu v testovacím stanu Českého červeného kříže na parkoviště před kinem. 

Podrobnosti o programu, opatřeních i dopravě najdete na webu www.burcakoveslavnosti.cz

Děkujeme za všechnu vaši trpělivost a spolupráci a doufáme, že si víkend užijeme v klidu a pohodě.


odebírejte přes RSS