Burčákové slavnosti oslaví o víkendu pětadvacítku. Nabídnou novinky i stálice

1. 10. 2019 · 1 minuta čtení · 17 fotografí
Burčákové slavnosti ovládnou Hustopeče od čtvrtku 3. do soboty 5. října. A pětadvacátý ročník přinese řadu novinek.
Do historického průvodu se letos poprvé zařadí mezi cechy i malíři a rybáři. Chybět nebudou Mexičani s oslíky a kaktusovým burčákem v podání místního spolku Všehoschopných. Burčák se bude nalévat do vratných kelímků s originální grafikou. Návštěvníci Slavností projdou do středu dění, na Dukelské náměstí, zbrusu novou bránou. A potěšíme i milovníky vína. Ve společenském domě pro ně bude připraveno 710 vzorků vín z prestižní Národní soutěže vín Velkopavlovické podoblasti.
Účastníci slavností se můžou těšit i na stálice v nabitém programu. Vládu nad Hustopečemi převezme již tradičně v době Burčákovek Horenská rada, dohlížet na kvalitu burčáku a jeho poctivé pití bude Burčáková policie a stejně jako každý rok zasedne velectěná Burčáková unie. Ta čítá aktuálně 65 členů a tři další, města Milevsko a Holešov a spolek otužilců z Pardubic, podstoupí letos přístupová jednání. Tak uvidíme, jak dopadnou😊
Náměstí ovládne středověký jarmark, dobové hudby, cimbálové muziky, rytířská klání, ohňová i bubenická show. Program myslí i na vyznavače modernější hudby. Na hlavním pódiu vystoupí kapely Slza, Olympic, Ciganski Diabli i zpěvačka Tereza Mašková.
Burčák poteče proudem v 15 otevřených mázhausech, víno nabídnou místní vinaři v otevřených sklepích v ulici Na Hradbách i na nádvoří renesančního domu U Synků. Tam se rovněž uskuteční soutěž ve váleční beček.
Prostor v programu dostanou i děti. Pro ty bude postaveno dětské šapitó s pohádkami, hrami a soutěžemi, chybět nebude zvěřinec, ani historické dřevěné ruské kolo.
Burčákové slavnosti v Hustopečích letos oslaví pětadvacítku. Za pořadatele si přejeme, aby to byla oslava hodně veselá s nezapomenutelnou atmosférou. Taková, na kterou se dlouho v dobrém vzpomíná!
-hrad-
Program ke stažení 

 

odebírejte přes RSS