Burčákovky 2023 byly ozářené sluncem a zalité nejlepším burčákem

9. 10. 2023 · 2 minuty čtení · 221 fotografí

Každý rok po Burčákových slavnostech píšeme články o tom, jak se celý víkend vydařil, jak se všichni dobře bavili a jak jsme si to náramně užili. A z pohledu pořadatelů tomu tak vždycky opravdu bylo, protože v obrovském množství povinností a organizačních záležitostí se nikdy neobjevil takový problém, který by se nedal vyřešit. Nikdy se nikomu nic nestalo, nikdy se neobjevilo nic, co by slavnosti pokazilo do takové míry, že by se rozhodlo v další roky slavnosti již nepořádat.

Letošní rok (bohudík x bohužel?) nebude jiný, ba co víc - předčil veškerá očekávání, která z pohledu návštěvníků nejsou až tak moc viditelná, pro pořadatele jsou však klíčová. "Návštěvníci si nejvíce všímají pozvaných kapel, počtu stánků na jarmarku nebo kvality burčáku. Pro nás, jako pořadatele, jsou však slavnosti spojené s obrovským množstvím příprav a opatření, která se mnohdy zdají až nad naše možnosti. Návštěvníci si letos pravděpodobně všimli velkolepé stage včetně dvou velkoplošných obrazovek, která na Dukelském náměstí vyrostla. Kapely, které do Hustopečí jezdí, mají čím dál větší požadavky jak na rozměry, tak na elektřinu, a ruku na srdce - Dukelské náměstí není Woodstock. Měli jsme v letošním roce nebývalé množství bezpečnostních a jiných kontrol, kterými jsme prošli, což nás jako pořadatele uklidnilo i motivovalo," prozradila hlavní produkční slavností, Jana Tupá.

Nejen o kapelách jsou však Burčákové slavnosti, přestože právě na ně se místní nejvíc těší. "Koncerty jsou pomyslnou třešničkou na dortu a podle reakcí publika se letošní největší hvězdou stala první dáma českého soulu paní Marie Rottrová, při jejíchž hitech se náměstí zaplnilo do posledního místečka. Obrovský ohlas měl však i historický průvod, který byl letos obzvláště barevný, pestrý, obsáhlý, veselý. Spolek Všehoschopných zvedá pomyslnou laťku svých vstupů stále výš, což povzbuzuje i Horenskou radu. Právě na divadle Burčákové slavnosti před téměř 30 lety vyrostly a dodnes se ukazuje, že tyto scénky jsou tím, co naše slavnosti odlišuje od jiných," chválila všechny zapojené vedoucí Marketingu a kultury Jana Hrádková.

Samozřejmě je jasné, že se najde mnoho místních, které probudil hluk z náměstí, kteří poukazovali na nepořádek v ulicích, kteří měli problémy třeba s parkováním. To už k takové události bohužel patří. Na druhou stranu - buďme rádi, že podobné kratochvíle můžeme pořádat, že se můžeme takto bavit, že nemusíme řešit závažnější záležitosti, které se dějí jinde ve světě.

Děkujeme všem za trpělivost, shovívavost, podporu i slova díků, která se k nám dostávají. Letošní rok Burčákových slavností proběhl velmi klidně, uvolněně a celý program navíc korunovalo slunečné počasí, které, jak doufáme, ovládne město i za rok - o víkendu 3.—5.10.2024. Těšíme se na vás.

Videoreportáže z burčákového víkendu najdete v Hustopečském magazínu v pátek 13. října.

odebírejte přes RSS