Burčákový čtvrtek si nejvíce užili místní

30. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Některé tradice jsou natolik ověřené, že není třeba je jakkoliv měnit či upravovat. Jednou z takových je i čtvrteční program Burčákových slavností s názvem Hustopeče se baví. Pódium, které v hlavním víkendovém programu opanují největší hudební hvězdy s i v předvečer velkého burčákového svátku každoročně přivlastní hustopečští, aby ukázali, že umí udělat stejnou show, jako pozvaní hosté. 


Program zahájila kapela hustopečského gymnázia, jejíž více než třicítka členů zaplnila rozlehlé pódium do posledního místa. Ani nejmenší děti se na velké scéně neztratily. Školčátka z Pastelky dokázala, že by byla dokonalým záskokem za Ewu Farnou i Tublatanku. Jejich kamarádi z Mateřské školky U Rybiček se ukázali jako odborníci na lásku a své vystoupení pojali jako lekci správného seznamování.

Po tanečnících ze skupiny Move Around, kteří se na scénu pravidelně vraceli s několika sestavami se mikrofonu ujali žáci Základní umělecké školy, aby odzpívali známé české písničky. Ukázaly se i taneční obory.

Ta největší show ale přišla až na samotný závěr programu. Zralé ženy z Tančírny na stará kolena ukázaly, jak to správně rozjet. Děti se ale rozhodně nedaly zahanbit a tak se na pódium nakonec prodraly taky a zatančily společnou sestavu, při které diváci na náměstí šíleli nadšením.

Stejné nadšení divákům vydrželo i do večerního koncertu. Čtvrteční program Burčákových slavností uzavřela kapela Na2Fáze. -nov-

odebírejte přes RSS