Caramel Matyáše Kyncla vystoupil v kinokavárně

12. 12. 2022 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Hustopečská kavárna představila v rámci neMalých pátků hustopečského muzikanta a zpěváka Matyáše Kyncla, který vystoupil se svou kapelou Caramel. 


Kapela vznikla v roce 2019, tedy těsně před Covidovými roky. Během lockdownů zkoušela, tvořila a nyní se začíná objevovat na veřejnosti. „Naše první a zatím jediné LP Labutě vzniklo právě vyloženě díky koroně. Čerpali jsme vlastně z kulis toho všeho, co se tehdy dělo,“ popsal Matyáš.

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Zatím největším úspěchem je pro nás koncert v brněnském klubu Fléda, což je profesionální stage s prvotřídním štábem a zázemím. A na rádiu Wave jsme působili v soutěži Startér, která hledá nové talenty. Byl to skvělý pocit, protože jsme se slyšeli v rádiu a posluchači nám posílali spoustu hlasů,“ neskrýval radost Kyncl.

Před sebou mají mladí hudebníci ještě dlouhou cestu. „Určitě chystáme novou desku, protože máme spoustu materiálu, se kterým si chceme pohrát a doladit detaily, které jsou důležité. Ale uvidíme, jak a kam nás osud zavane, protože třeba mě v lednu čekají přijímačky na JAMU a DAMU. Nehrotíme to, ale baví nás to spolu,“ usmívá se talentovaný muzikant. -nov-, -hrad-

odebírejte přes RSS