Čarovnou nocí Slunovratu vás provedou magické bytosti

22. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Víno

Devatero bylin, devatero magických bytostí, devatero čarovných úkolů. I o tom bude Hustopečský slunovrat s vínem. Ten začne v pět hodin odpoledne v ulicích Vinařská a Na Hradbách. Místní vinaři otevřou své sklepy v noci, vyhrávat budou kapela Pool Litters a harmonikářka Tereza Škrháková, přivítáme vás speciálním Svatojánským vínem a těšit se můžete také na recesi a hašteření vinařů z obou ulic.
A Slunovrat myslí i na soutěže a hry pro malé i velké. Při loňském prvním ročníku se závodilo na koloběžkách, letos vás provedou ulicemi magické bytosti. Mezi úkoly, které si připravily, jsou například tanec s lesními vílami, poznávání bylin, zaříkávadla nebo čtení budoucnosti z vodní hladiny.
Po splnění minimálně pěti úkolů z devíti čekají na prvních pět stovek soutěžících zajímavé ceny. Pro děti sladkosti a dospělé určitě potěší láhev vína nebo některá z volných vstupenek na další zajímavé hustopečské akce, mezi které patří například Burčákové slavnosti, Oslava svatomartinských vín a husí, Nominační výstava vín, Divadelní festival Pod širým nebem, letní kino pod ořechem nebo Světový duel vín.
Přijďte si užít páteční čarovnou noc s hustopečskými vinaři, hudbou i čarovnými kouzly. Následující den můžete spojit se sportem i zábavou a vyrazit na cyklistické putování Krajem André. V sobotu odpoledne přivítá areál Formanky malé tanečníky a zpěváky z folklórních souborů a zahraje cimbálová muzika.
-hrad-
29677

 

odebírejte přes RSS