Část peněz z veřejné sbírky pro ochrnutou Ivu Záděrovou z Hustopečí putovala na operaci nohou

15. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Iva Záděrová z Hustopečí ochrnula od ramen dolů loni v březnu po nešťastném pádu z koně. Její rodina se snaží vlastními silami hledat všechny možné způsoby léčby, které by šestatřicetileté pacientce pomohly.
Ne všechny metody hradí pojišťovna. Její nejbližší zaplatili Ivě čtrnáctidenní rehabilitační pobyt v Piešťanech a 23. června absolvovala na soukromé klinice v Kladně operaci nohou metodou Ulzibat, při které jí odborníci odstranili lokální svalové jizvy omezující rozsah pohybu nohou. Zákrok za více jak 70 tisíc korun zaplatily peníze z veřejné sbírky podporované městem Hustopeče.
Na transparentním účtu se sešlo za měsíc a půl téměř 600 tisíc korun. Ty jsou určené na další léčbu, rehabilitační pobyty, pomůcky a terapie.
Převoz na operaci do Kladna měl pro Ivu ještě další rozměr. Na zpáteční cestě se v doprovodu přítele podívala na ranč Valkýra, kde se setkala po více než roce s milovanými koníky Dropem a Lakym. Byl to pro ni velmi silný zážitek motivující ji v další snaze bojovat za své uzdravení.
-hrad-  
43310

 

odebírejte přes RSS