Caveman vyprodal společenský dům

29. 11. 2017 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Divadelní představení Caveman dostálo své pověsti hry, která umí rozesmát až k slzám. Poslední listopadové pondělí se smích nesl do okolí společenského domu. V beznadějně vyprodané one man show tentokrát exceloval herec Honza Holík, který má jako jeskynní muž za sebou už mnoho vystoupení. „Počet představení jsem přestal počítat po tisícovce. Ale pořád mě to baví, jinak bych to nedělal,“ řekl s úsměvem Holík.
Slavná hra Roba Beckera vyprodává sály a diváci se jí smějí už více než dvacet let. Její vtip stojí na rozdílech mezi muži a ženami a nabízí pohled jeskynního muže na soužití dvou odlišných pohlaví, a vzniku řady nedorozumění, které z něho pramení. „Myslím si, že se v té hře každý najde a vidí tam sám sebe, a nejenom sám sebe, ale i svého partnera nebo své rodiče,“ vysvětlil hlavní devízu představení Holík.


Hru režíroval oblíbený spisovatel Patrik Hartl. Také bylo nutné scénář mírně upravit pro české publikum. „Je to americká hra, proto jsme museli odstranit některé prvky vyloženě typické pro Američany. Becker tam má hodně auta, garáže, kde se ti chlapi schází. A hlavně hodně televize, která u nás není takovým fenoménem. O tyto věci jsme děj okleštili, ale ten hlavní humor tam zůstal,“ uvedl Holík.
Dalším divadelním představením, na které si můžete už nyní koupit vstupenky, je hra Už zase miluju. Ve středu 21. února vám zahrají a zazpívají Michaela Dolinová, Sandra Pogodová a klavírista Václav Tobrman.

-ves-

 

odebírejte přes RSS