Centrum volného času usiluje o novou budovu

9. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 1 video
O rekonstrukci Centra volného času Pavučina se uvažuje již velmi dlouho. Původní budova je nevyhovující a ideálně by ji měla nahradit budova nová. Centrum navštěvuje v tomto roce přes 260 dětí týdně a nabízí přibližně 40 kroužků. 

Budova Pavučiny byla postavena v osmdesátých letech minulého století a sloužila primárně pro dočasné ubytování dělníků. Během let v ní proběhly dílčí rekonstrukce, proto je pro návštěvníky stále příjemná, ale je nesmírně energeticky náročná a má malé ubytovací prostory. „Hlavním důvodem rekonstrukce je nevyhovující technický stav budovy, je tady použita spousta dřevotřískového materiálu a máme velké úniky tepla,“ řekl ředitel CVČ Pavučina Petr Fridrich. 

Nová budova by měla mít dvě patra. Centrum volného času tím získá větší kapacitu pro výukové programy, zájmové činnosti a hlavně letní tábory. Také by se rozšířilo materiální zázemí a prostory pro chovatele. „V rámci nové budovy, bychom rádi vybudovali polytechnickou dílnu, kdy by mohli účastníci pracovat se dřevem, kovem a přírodními materiály. Rozšířili bychom keramiku a výtvarné dílny. Máme také v plánu poskytovat zájmové vzdělávání v oblasti multimediální výchovy, jako je práce s tablety, fotoaparáty a zpracování videa. Samozřejmě budeme pokračovat v environmentální výchově,“ dodal Fridrich. 

Žádost o dotaci z IROP na zvyšování infrastruktury neformálního a zájmového vzdělávání musí být podaná do 14. dubna. Částka na zbudování nové budovy je vyčíslena na 25 milionů korun. Žadatelem o dotaci je město Hustopeče. Případná výstavba nového centra by neohrozila nabízené služby. Část kroužků by se mohla přesunout do M-klubu nebo do městské knihovny. Uvažuje se i o navázání bližší spolupráce se základními školami. 


 -ves-


 

odebírejte přes RSS