Červencový neMalý pátek se rozezněl saxofonem

12. 7. 2022 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Pokud jste v pátek 8. července večer měli pocit, že někde v dáli slyšíte tóny saxofonu, nemýlili se. Melodie tohoto dechového nástroje se nesla z hustopečské kinokavárny, kde nejen svůj hudební, ale také pěvecký um představil slovenský rodák Paľo Hoďa. Už několik let však spokojeně žije v nedalekém Podivíně.


Do České republiky hudebníka přivedla právě hudba. „Hrál jsem v Brně a v Praze, ale také jsem dostal pracovní nabídku ve Velkých Bílovicích, kde učím na základní umělecké škole, a to už 17 let,“ popisuje svou cestu Paľo Hoďa. Hudební sluch a cítění má interpret v genech, skvělými zpěváky byli jak jeho tatínek a maminka, tak prarodiče. To ho přivedlo na základní uměleckou školu v Malackách, odkud pokračoval na konzervatoř v Bratislavě, kde se původně učil hru na klarinet. Láska k hudbě ho doprovázela i na vysoké škole. „Potom jsem hrál v symfonickém orchestru Rádia Bratislava. Tady jsem se stal součástí populární dechové kapely Túfaranka, působil jsem také v big bandech. Hodně jsem hostoval v divadlech, v Národním divadle na činoherní scéně, a v 90. letech jsem byl téměř pořád zavřený ve studiu, kde jsem nahrával hudbu pro Bonton,“ pokračuje hudebník.

Právě studiové nahrávky přivedly hudebníka Paľo Hoďa ke hře na saxofon. Kromě něj však v páteční podvečer ovládl také soprán saxofon a mikrofon svým zpěvem. „Zpěv nemám vystudovaný, mám ale svou pěveckou koučku, za kterou občas zajedu buďto do Prahy nebo do Plzně, je to vynikající česká jazzová zpěvačka Mirka Novák,“ pochvaluje si Hoďa.

Komorní vystoupení u hustopečských posluchačů sklidilo úspěch. Hudba ve spojení s dobrým jídlem a pitím je totiž vždy dobrý nápad! „Jsou skvělí, poslouchají, zpívají si a poslouchají písničky. Pozdravuji Hustopečáky a všechny z okolí, jestli budu někde hrát, přijďte, rád vás uvítám nějakou krásnou písní,“ láká a směje se všestranně zaměřený hudebník.

Paľo Hoďa svým „minikoncertem“ zahájil sérii (NE)MALÝCH pátků na MALÉ scéně v kině. Naplánovány jsou na každý měsíc až do konce roku. Na další se můžete těšit 12. srpna, kdy kinokavárnu rozezní Vokály babského ucha. -slam-

odebírejte přes RSS