Čeští střelci získali bronz v univerzálním trapu

22. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 3 fotografie
Téma Sport

Třetí červnový víkend se konalo 45. Mistrovství Evropy v univerzálním trapu v italském městě Lonato u jezera Lago di Garda. Na letošní mistrovství se sjelo téměř 400 brokových střelců z Evropy a nechyběla mezi nimi ani česká výprava, ve které byl zastoupený Radek Kozák z Hustopečí.
Českým střelcům se podařilo navázat na loňský úspěch a opět stanuli na stupních vítězů, tentokrát vyhráli bronz. „Podmínky byly výrazně těžší než na loňském mistrovství, ze kterého jsme přivezli stříbro. Kvalita střelců byla velká a dávaly nám zabrat i vysoké teploty kolem 37 stupňů,“ řekl Radek Kozák. Na druhém místě skončil o jediný terč navíc domácí tým Itálie a prvenství získal tým Velké Británie.
Nominace na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa začala na začátku roku sérií čtyř závodů Českého poháru – Sellier & Bellot Cup. Do reprezentačního týmu se dostali první tři střelci konečného žebříčku – Radek Kozák, Jiří Gach a Oldřich Vaňhara. „Naším výkonem jsme dokázali, že Česká republika má v evropské i světové sportovní brokové střelbě svoje místo. Dalším významným závodem bude v srpnu Mistrovství světa ve Francii, tak věřím, že uspějeme i tam,“ uzavřel Kozák.   

text: -ves- FOTO: Radek Kozák

odebírejte přes RSS