Cestu k 16 vinařům zpestří devět rituálů. Přijďte v pátek slavit slunovrat

18. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Hustopečský slunovrat s vínem se koná již tento pátek a bude sázet na novinky i osvědčenou zábavu. Od 17.00 hodin na vás bude čekat ve vinařských ulicích – Vinařské a Na Hradbách – tajemné svatojánské víno, kterému čarovné byliny dodaly nevídanou moc. Sklepy otevře a své víno nabídne 16 hustopečských vinařů. Můžete si tak být jisti, že ochutnáte to nejlepší víno z odrůd typických pro Hustopečsko i mladé odrůdy. 


Vinaři samotní se vám představí během svého přátelského klání. Vytvoří dva týmy a budou hájit čest své vinařské ulice. Ta, která nejlépe uspěje v disciplínách šitých vinařům na míru, získá putovní cenu a bude se jí moci pyšnit celý rok. Nebude chybět ani rituál společného zapálení věnce a prosby za povedenou úrodu.
Procházku mezi otevřenými sklepy doplní devět zastavení. Bude na vás, zda se zapojíte do rituálů slunovratu, vyrobíte si vlastní svatojánské koření, zatančíte si s lesními vílami, pronesete magická zaříkávadla, uctíte bohyni slunce nebo spálíte čarodějné koště. Ale pokud zkusíte alespoň pět z nich, tak na vás čeká hodnotná odměna. Připraveno je 500 cen, od lahví vína po vstupenky na kulturní a vinařské události města.
Od 19.00 hodin se o hudební doprovod v ulici Vinařská postará místní oblíbená kapela Pool Litters a ulici Na Hradbách rozezpívá harmonikářka Tereza Škrháková.
Vstupenku pořídíte za 200 korun a zahrnuje skleničku, katalog, vzorek vína v každém z otevřených sklepů, svatojánské víno na uvítanou a špekáček k opékání.
A slunovratem to v Hustopečích pouze začíná. V sobotu v devět hodin dopoledne odstartuje z Hustopečí cyklistické putování Krajem André a odpoledne bude areál Formanky patřit Letnímu notování, přehlídce folklórních souborů, cimbálové muzice a vínu.

-ves-

29591


 

odebírejte přes RSS