Chiropraktik Vinci László radil, jak se zbavit bolesti

13. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Do městské knihovny zavítal ve čtvrtek 13. dubna známý chiropraktik Vinci László. Posluchače přijel přesvědčit o tom, že bolesti, které občas potrápí každého z nás, se dají léčit i bez tabletek a injekcí. 


Ještě než začal, zdůraznil, že podstatnou roli při léčbě bolesti hraje hormon serotonin, který se může začít vyplavovat i jednoduchým gestem za pomoci obyčejné propisky. Podívat se na něj můžete v naší reportáži. 

Zbytek besedy už se vyznavač čínské medicíny věnoval praktickým ukázkám toho, jak si ulevit od různých druhů bolesti. „Beru to od bolestí hlavy, ramen, zablokovaná záda, tenisový loket, bolesti hrudníku či páteře, syndrom zamrzlé ruky, jak se zbavit stresu a podobně. Samozřejmě chiropraxe není všemocná a při vnitřních bolestech, které nesouvisí s pohybovým aparátem, ale jsou důsledkem hlubšího problému, je žádoucí vyhledat odborného lékaře,“ říká László. 

Posluchače zajímaly především bolesti hlavy. „Hlava bolí většinou při větším atmosférickém tlaku a cítíme to jako bolest, která jde od čela směrem dozadu. A na vrcholku hlavy máme fontanelu, na kterou když zatlačíme, tak se bolesti zbavíme během pár vteřin. Ale to je jen jeden z příkladů. Hlava může bolet na různých místech a na každé z nich funguje jiný bod,“ vysvětloval.

Kdo zajímavou besedu nestihl, může si v knihovně půjčit některou z publikací oblíbeného léčitele. Do 28. dubna se navíc v knihovně můžete podívat na krásnou prodejní výstavu patchworkových prací Jarky Helešičové a Boženy Stávkové. -nov-

odebírejte přes RSS