Chlap na zabití si vysloužil ovace ve stoje

18. 10. 2021 · 1 minuta čtení · 8 fotografí
Téma Kultura

V pátek 15. října Hustopeče hostily fenomenální divadelní představení Chlap na zabití, ve kterém se kromě jiných představili Miroslav Vladyka a Filip Blažek. Plný sál hustopečského kina se skvěle bavil a několikrát odměňoval neuvěřitelné výkony herců bouřlivým potleskem. 

Autor komedie Chlap na zabití je slavný francouzský dramatik, herec, režisér, scénárista a producent Francis Veber. K jeho nejznámějším scénáristickým počinům patří např. Muž z Acapulka, Blbec k večeři, Otec a otec, Kopyto, Klec bláznů, Velký blondýn s černou botou a mnoho dalších.

Celosvětově velmi úspěšná komedie Chlap na zabití se odehrává v podivném hotýlku s úslužným personálem, ve kterém se vedle sebe ubytuje nájemný vrah a neúspěšný sebevrah. Dva průchozí pokoje, nefungující roleta, korunní svědek, čas na vraždu, čas na sebevraždu, čas na lásku i přátelství. A především příležitost pro mnoho nepředvídatelných a humorných situací, vodopád slovního humoru a neskutečné pohybové kreace, které divákům způsobily neovladatelné výbuchy smíchu. 

Chlap na zabití je komedie plná slovního a situačního humoru, která se hraje nejen na světových jevištích, ale dočkala se i filmového zpracování pod názvem Dotěrný chlap z roku 1973 (v hlavních rolích s L. Venturou a J. Brelem, režie E. Molinaro), nebo jako Osina v zadku z roku 2008 v hlavních rolích R. Berry a P. Timsit (v tomto případě se režie ujal sám autor F. Veber).

Diváci si představení opravdu užili a závěrečné ovace ve stoje nebraly konce.

Těšíme se na další skvělé divadelní zážitky v Hustopečích - první listopadový víkend budeme hostit přehlídku ochotnických souborů Šmardovo sousedské divadlo a 23. listopadu do Hustopečí zavítají Iva Pazderková s Martinou Randovou s představením Třetí prst na levé ruce. Vstupenky v předprodeji na www.kinohustopece.cz

odebírejte přes RSS