Chodníky na Masarykově náměstí a ulice Alšova hlásí hotovo

5. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Během měsíce září došlo k opravě chodníků na Masarykově náměstí a skončila rekonstrukce komunikace v Alšově ulici. Obyvatelé panelových domů na Masarykově náměstí upozornili na nevyhovující stav chodníků, které vedou ke vstupům do domu. „Po zjištění majetkoprávní situace jsme začali jednat s bytovým družstvem Pálava a domluvili jsme se na vybudování nových chodníků,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová.


Oprava chodníků začala v září, ihned po vybrání nejvhodnější firmy. „Celkově se opravilo zhruba 250 m2 a výše investice byla kolem 350 tisíc korun. Havarijní asfaltový chodník byl nahrazen zámkovou dlažbou,“ doplnil investiční technik Karel Svoboda.
Zároveň byla dokončena rekonstrukce v Alšově ulici. Došlo zde k výměně obrubníků na levé straně ulice, silnice má nový živičný povrch a v budoucnu se plánuje výměna obrubníků na druhé straně a vybudování parkovacích stání. V ulici bylo použito neobvyklé řešení odtoku dešťové vody. „Byl zde problém s umístěním klasických vpustí, proto jsme se nažili najít jiné řešení. Našli jsme inovativní prvek, kdy jsou tyto vpustě umístěny částečně za a před obrubníky,“ dodal Svoboda.  -ves-

 

odebírejte přes RSS