Cíl náboru na fotbalovém hřišti: Aby si děti sport zamilovaly

21. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 18 fotografí
Téma Sport
Hustopečský fotbalový stadion se celé páteční dopoledne hemžil dětmi. Ty si přišly vyzkoušet různé sportovní disciplíny, jimž vévodil fotbal. Akci pořádal FC Hustopeče za podpory Fotbalové asociace ČR.
Organizátoři připravili pro děti z hustopečských mateřských a základních škol celkem deset stanovišť, na kterých plnily zajímavé úkoly. Mezi ně patřily například přetahovaná s lanem, přeskakování překážek nebo střílení míčem na branku. „Naším hlavním cílem je, aby si děti zamilovaly sport a aktivně se mu věnovaly. A pokud to bude fotbal, tak tím lépe,“ uvedl jeden z organizátorů z FC Hustopeče Jaroslav Šebesta.
Dětem se věnovali zkušení trenéři v čele s Luďkem Zlámalem, který získal ocenění pro nejlepšího dorosteneckého fotbalového kouče roku 2017.
A co když fotbal děti opravdu nadchne? „Moc rádi je přivítáme na našich trénincích, kontakty a podrobnější informace najdou rodiče na našem webu. Máme několik kategorií, začínáme už s mini přípravkou, kde jsou hráči třeba už od čtyř let,“ lákal Šebesta. A je fotbal i pro holky? „Jasně, za holky jsme moc rádi. Je s nimi výborná práce a navíc si na ně zvyknou i kluci a nejsou potom překvapení, když se s nimi potkají v soupeřově týmu,“ doplnil Šebesta.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS