Čištění a dezinfekce uzavřelo víceúčelové sportovní hřiště na Lipovce

14. 4. 2021 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Obnovu, čištění a dezinfekci hřišť provádějí Městské služby Hustopeče průběžně po celý rok. Nyní se na řadu dostala i víceúčelová plocha na Lipovce. Zavřena bude minimálně do konce tohoto týdne.


Přestože Město Hustopeče rozhodlo ponechat všechna dětská hřiště ve městě otevřená, pro tento týden se uzamkne víceúčelové hřiště na Lipovce. Důvodem však není koronavirus, ale obnova plochy. „Toto čištění je dlouhodobě naplánované, ten povrch si to zasluhuje. Odborná firma nám tlakovým čištěním vytlačí z povrchu zašlý křemičitý písek, provede dezinfekci a následně zapraví i nový křemičitý písek,“ popisuje práce vedoucí Městských služeb Ivan Chrastina.

Vybavení i lajny zůstane zachované tak, jako doposud. „Lajny sice vypadají, že by potřebovaly přemalovat, ale právě tím čištěním vyskočí zpět i ty barvy. Krásně to šlo vidět na hřišti u ZŠ Nádražní, kde jsou obdobnou plochu takto čistili v loňském roce,“ ujišťuje Chrastina.

Zbytek areálu Lipovky zůstane nadále veřejnosti otevřený. Důležité je ale stále zachovávat všechna bezpečnostní opatření, která jsou vyhlášena vládou. „Máme to všude na cedulkách, že je nutné zachovávat rozstupy a nosit respirátory. Návštěvnost hřišť v uplynulých týdnech ukázala, že dodržování rozestupů je složité, ale minimálně ten respirátor by každý z rodičů nasazený mít měl,“ prosí Chrastina.

Návštěvníky v areálu čeká několik dalších novinek, které městské služby instalují v těchto dnech. „Objednali jsme novou lavičku v podobě slona a postavíme také zastínění nad pískovištěm.“

Čištění víceúčelové plochy potrvá minimálně do konce tohoto týdne. O jeho opětovném otevření budeme informovat na webu města. „Prosím, aby se návštěvníci nepokoušeli na hřiště dostat a nechali nám prostor k vyčištění. Děkuji za spolupráci,“ děkuje Chrastina. -nov-

odebírejte přes RSS