Členové sboru apoštolské církve pomáhali na Penzionu

22. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Senioři na Penzionu mají letos o zábavu postaráno. Místní firma jim vymalovala chodby, vyzkoušeli si evakuaci a také jim členové sboru hustopečské apoštolské církve vymalovali jejich domovy. Navázali tak na spolupráci, která vznikla před osmi lety. „Vykládali jsme si s jednou paní z Penzionu, která si posteskla, že má povinnost každé čtyři roky vymalovat. A že netuší, jak to sama zvládne. Díky tomuto impulzu jsme dali dohromady tým lidí a pomáháme,“ vysvětlil pastor Karel Fridrich. 


Zájem o tuto službu je velký, průměrně členové sboru vymalují pět bytů ročně. „Ten byt vyklidíme, vymalujeme, umyjeme a nastěhujeme zpět. Během půl dne mají všechno vyřešené,“ řekl Fridrich. Malování bytů letošních zájemců trvalo dva dny a podílelo se na něm kolem šesti dobrovolníků. Odezvy od seniorů jsou velmi pozitivní. „Těší nás, že jsou senioři s naší prací spokojeni. Někteří se ozývají opakovaně. Často se známe a naše vztahy jsou přátelské,“ dodal Fridrich. 

Sbor apoštolské církve kromě malování nabízí seniorům zapůjčení chodítka na vyzkoušení. V případě potřeby má k dispozici invalidní vozík a schodolez, které je možné si také krátkodobě půjčit. -ves-

odebírejte přes RSS