Členové skupiny Alfons vystavují v Galerii 99

14. 3. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Kultura

Ve čtvrtek 9. března se v břeclavské Galerii 99 konala vernisáž výtvarných děl dvou členů hustopečské výtvarné skupiny Alfons - Martiny Klakové a Michala Mikuliče. Součástí programu vernisáže bylo i vystoupení sólisty Jiřího Macha, člena Městského divadla Brno. 

Břeclavská Galerie 99 je soukromou prodejní galerií, ve které jsou vystavována umělecká díla českých i zahraničních umělců. Původně vznikla pro prezentaci děl malíře Antonína Vojtka. Věnuje se pořádání výstav, kulturních akcí a podporuje mladé umělce. „Naše galerie vznikla v roce 1999 a pravidelně vystavujeme také umělce, kteří nemají tolik příležitostí k vystavování. Martinu a Michala spojuje hledání a nalézání. Oba hledají své místo na slunci,“ uvedla kurátorka výstavy Jitka Vojtková. 


Martina Klaková je výtvarnice s širokým záběrem - je malířkou, fotografkou, sochařkou a zlatnicí. Krásu nachází všude. Žije a pracuje v Ivani, kde vede známý výtvarný ateliér Máta. Michal Mikulič je velmi úzce spjat s městem Podivínem. Začínal jako loutkař a herec. Ve svých loutkách zobrazuje svět. Pracuje se dřevem a kovem. Oba vystavovaní umělci, a nejenom oni, se stali součástí pokusu o rekord. 

Manželé Vojtkovi přišli s nápadem na vytvoření obrazu, který by měl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Musí ovšem být obrazem, který namaloval největší počet lidí. Galerii 99 může navštívit každý a stát se součástí tohoto obrazu a rekordu. Stačí na plátně zanechat stopu v podobě 10 cm dlouhé čárky v barvě, která odpovídá momentální náladě, a podepsat se. Obraz bude návštěvníkům dostupný rok, ponese název Obraz pravdy a psycholog na základě použitých barev vyhodnotí, jaká nálada u malujících převládala. „Každý, kdo chce, může na obraze zanechat svou barevnou stopu,“ vysvětlila Vojtková. 

Výstava v Galerii 99 potrvá do 4. května. Na díla členů výtvarné skupiny Alfons se můžete také od 6. dubna zajít podívat do Břeclavské synagogy. -ves-

odebírejte přes RSS