Členové spolku Alfons ukázali svou různorodost

5. 11. 2018 · 1 minuta čtení · 15 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Hustopečská výtvarná skupina Alfons sdružuje umělce ze širokého okolí. Setkávají se na společných výstavách nebo na výstavách jednotlivců. Jedenáct aktuálních členů Alfonse nyní prezentuje svá umělecká díla v galerii městského muzea. Návštěvníci se mohou těšit na sondu do různorodých uměleckých světů. „Moji kolegové se vždy smějí a říkají: Modrá, modrá, modrá. A já jim stejně odpovídám. Zatím mě nepustila. Je to barva mystiky, vesmíru, přírody a moře. Malování je vášeň, to není jenom koníček. Je to posedlost,“ prozradila malířka Jiřina Kulíšková. Bohuslav Janovský zase vystavuje výrazné, expresivní malby: „Mám dost široký záběr. Maluji tváře, městské krajiny, figurální věci nebo koně. Někdy si dovolím i nějaký vtípek.“


K vidění jsou také koláže Romana Müllera, olejová plátna Jany Rozkové, plastiky Pavla Klaka a obrazy Marie Grůzové, Jarmily Milotové nebo Martiny Klakové. Tvořit na společné téma si členové Alfonse vyzkoušeli jednou, ale zjistili, že kreativní volnost je jim bližší. „Na výstavě ve Vídni nám měla být inspirací kniha Zpronevěřené nebe od Franze Werfela. Dnes nám ale stačilo, abychom všichni popošli trošku dál, abychom ukázali něco nového,“ vysvětlila Kulíšková.
Kromě společných výstav se umělci setkávají každý rok koncem srpna během své akce Výtvarný dvůr v Ivani. „Událost trvala tři dny a přišla spousta lidí. V Ivani je také nová galerie, ve které postupně vystavují různí malíři včetně našich,“ vzpomínala předsedkyně Alfonse Jarmila Milotová. Další velká výstava spolku Alfons bude v Otrokovicích příští rok v srpnu a v září se umělci sejdou opět ve Vídni. V čem tkví tajemství jejich mnoholeté spolupráce? „Velice dobře se snášíme a jsme dobrá parta, takže se scházíme rádi,“ shrnula Milotová. Společná výstava členů Alfonse potrvá v městské galerii v domě U Synků do 25. listopadu.

-ves-

 

odebírejte přes RSS