Členové svazu tělesně postižených se setkali na členské schůzi

17. 3. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí

 Téměř polovina všech členů se v pátek 15. března zúčastnila schůze místní organizace Svazu tělesně postižených ČR. Vysoká účast, spokojené úsměvy přítomných a družný hovor u stolů potvrzovaly slova předsedkyně Bohumily Defeldové: „Členské schůze jsou hlavně o setkání lidí, aby si popovídali, pobavili se. Musíme také samozřejmě splnit úřední náležitosti zapsaného spolku jako je schválení účetní závěrky a rozpočtu. Ale myslím, že většina členů se víc těší na Kolo štěstí.“

Před oblíbenou hrou ještě vystoupili pozvaní hosté. Zástupci firmy firmy Terra Group představili projekt Šetříme občanům. Tato brněnská firma má povolení České obchodní inspekce a kromě mnoha okolních obcí s ní spolupracuje i město Hustopeče, které zastupuje na burze energií. Kromě snahy ušetřit náklady je smyslem její činnosti kontrolovat dříve podepsané smlouvy, zda nejsou nevýhodné a pomáhají případně s řešením.

Dále promluvila starostka města Hana Potměšilová a vyzvala přítomné, aby více využívali službu Senior taxi. Od ledna letošního roku jezdí každý pracovní den a je bohužel málo vytížené. „Za službu Senior taxi, o jejíž zřízení se velmi zasloužili přítomní pánové, radní Vejpustek a vedoucí sociálního odboru Laz, jsme městu velmi vděční a považujeme ji za potřebnou,“ dodala Defeldová. Starostka se dále vyjádřila k aktuálnímu problému rušení rozvozu obědů v Hustopečích.

Náladu v sále pozvedlo vystoupení dětí z červené třídy mateřské školy Pastelka. Pásmo s tematikou jarních prací na zahradě dodalo seniorům energii a tanečníci byli odměněni srdečným potleskem.

Největší místní organizace STP v kraji s poměrně stabilním počtem kolem 530 členů letos plánuje zopakovat loňský úspěšný pobyt v lázních Piešťany pro 65 lidí. „Uspokojili jsme v podstatě všechny zájemce z řad členů, protože tento pobyt není zrovna nejlevnější, a ne každý důchodce si ho může dovolit. Proto bych ráda poděkovala Jihomoravskému kraji, městu Hustopeče i okolním obcím za dotaci na rehabilitační a rekondiční balíčky v hodnotě 750,- korun, které si bude moci užít celkem 311 lidí,“ vyjádřila svou spokojenost Defeldová. Kromě těchto aktivit pořádá organizace průměrně dvě akce do měsíce, zejména poznávací zájezdy, zájezdy do divadel nebo na termální koupaliště.
Noví členové jsou vítáni, podrobnější informace o činnosti spolku naleznete na www.stphustopece.cz.

-kam-

 

odebírejte přes RSS