Co čekat od změn v Senior dopravě?

21. 3. 2023 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Vážení spoluobčané,
na základě četných dotazů ze strany seniorů se pokusím stručně dovysvětlit službu Senior dopravy pro případné nové žadatele, i změny v rozsahu služeb pro jejístávající uživatele. 

Komu je služba určena?
Tato služba je určena pro osoby s trvalým pobytem v Hustopečích, starší 65 let a pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P. Předem je nutné si vyřídit průkazku. K vydání průkazky je potřeba vyplnit žádost a přinést jednu průkazovou fotografii. Průkazky jsou bezplatně vyřizovány na obou pokladnách MěÚ v Hustopečích. 

Kdy a kam se mohu nechat zavézt?
Senior dopravu je možné využívat po městě Hustopeče v pracovní dny 7-14:30 hod.Maximální počet jízd je10xna osobu za měsíc (v případě nutnosti lékařského ošetření až do výše lékařem předepsaných počtů ošetření – např. rehabilitace). 1 jízda = 1 přeprava, např. z Penzionu, Žižkova 1, na Polikliniku. 

Jak službu objednat a kolik mě přeprava bude stát?
Objednání přepravy je na telefonním čísle 702 219 071, a to nejpozději 24 hodin předem. Jedna cesta v rámci Hustopečí je zpoplatněna částkou 50Kč, za čekání na uživatele se hradí částka 50 Kč za každých započatých 10 minut. Čekání je např., pokud Vás dopravce zaveze do obchodu a čeká, než si nakoupíte, nebo pokud při přepravě od lékaře chcete zastavit v lékárně, vyzvednout léky a poté pokračovat domů.

Jaké jsou aktuální změny pro současné uživatele?
Od měsíce března 2023 radní schválili navýšení počtu jízd z původních 8 na 10 jízd za měsíc. Od 20.3.2023, službu provozuje hustopečská taxislužba FUN TAXI. Telefonní číslo ani ostatní podmínky se nemění a město Hustopeče tuto službu nadále doplácí do plné částky přepravci. 

Bc. Josef Horák, místostarosta

odebírejte přes RSS