Co je nového na Burčákových slavnostech v Hustopečích?

4. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Burčákové slavnosti Hustopeče ovládnou již potřiadvacáté a opět mají své „poprvé“.
Poprvé
bude velkoplošná obrazovka na Dukelském náměstí už od pátku a nikomu tak neunikne ohňová show či hvězdná kapela Monkey Business.
Poprvé v sobotním historickém průvodu městem vykročí zástupci cechu zlatnického. Ten měl v českých zemích bohaté zastoupení a největšího rozmachu zaznamenal v patnáctém a šestnáctém století, kdy vznikaly tyto cechy nejprve v Kutné Hoře, Chebu, Brně a dalších městech.
Poprvé bude pro návštěvníky slavností připraveno Hustopečské městské víno k ochutnání přímo ve stánku na náměstí. Tímto označením se každoročně pyšní jedno bílé a jedno červené odrůdové víno. Hrozny pro jeho výrobu vypěstovali vinaři ve vinicích ležících v katastru města Hustopeče případně v katastrech sousedních deseti obcí, jedná se o odrůdy typické pro hustopečský region a tato dvě vína vyhodnotila odborná komise jako nejlepší ze všech přihlášených vzorků.
Poprvé děti usednou na dřevěné ruské kolo s ručním pohonem.  
A novinkou je i záchytné parkoviště za firmou Agrotec, protože zkušenosti z minulých let ukázaly, že kapacity ve městě nestačí.
Burčákové slavnosti k Hustopečím již neodmyslitelně patří. Bohatý program čeká na návštěvníky všech věkových kategorií. Hlavní pódium přivítá takové hvězdy, jakými jsou kapely Monkey Business, Děda Mládek Illegal Band, Žlutý pes či Sestry Havelkovy a řadu dalších. Opět zasedne Burčáková unie, vládu nad městem převezme horenská rada v čele s perkmistrem a městem se vydá historický průvod. Náměstí se promění ve středověké tržiště a burčák poteče proudem v šestnácti otevřených mázhausech.  Místní i návštěvníci zažijí v Hustopečích první říjnový víkend pohodu a nezaměnitelnou atmosféru s nádechem středověku a recese.
-hrad-
20826


 

 

 

odebírejte přes RSS