Concentus Moraviae v Kurdějově. Pěvci ze Sardinie si v nabitém kostele vysloužili obrovský potlesk

9. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Dvaadvacátý ročník hudebního festivalu Concentus Moraviae přivezl do kurdějovského kostela pěvecký ansámbl ze Sardinie. Jednalo se o čtveřici mužů, kteří stáli v těsném kruhu a zpívali hlubokým hrdelním témbrem nízkých hlasů. 
Sólový zpěvák vyprávěl v próze a rýmech příběhy starodávné i současné a tři další hlasy ho doprovázely silně rytmizovanými slabikami beze smyslu. Tyto pastorální zpěvy jsou typické pro horskou oblast Sardinie.
Pěvecký ansámbl vznikl v roce 1997 a je vítaným hostem doma v Itálii i v zahraniční. Jejich specifickému umění již nadšeně tleskalo publikum ve Finsku, Rakousku, Německu, Slovinsku, Polsku, Španělsku či na Korsice.
Uměleckým vedoucím souboru je Gavino Murgia. Ten bravurně zvládá i hru na sardinskou tradiční trojitou flétnu, kterou také posluchačům v kurdějovském kostele svatého Jana Křtitele představil. Nadaný hudebník je také skvělý saxofonista a v této roli se představí dnes v Mikulově.
Hustopeče se připravují na další ze šňůry koncertů letošního ročníku Concentusu Moraviae. V úterý 20. června se v hustopečském kostele sv. Václava představí pražský ENSEMBLE INÉGAL, který se dlouhodobě věnuje tvorbě významného českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky.
(text: Jana Hrádková, foto: Jana Hrádková, Petr Hrádek)


 

odebírejte přes RSS