Čtyři nejlepší odrůdy letos pochází přímo z Hustopečí - přijďte je ochutnat na Hustopečskou pečeť!

13. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video

Ve středu 6. dubna hodnotila odborná komise vína přihlášená na letošní výstavu O Hustopečskou pečeť. A mezi vítězi odrůd se objevila i čtyři vína od dvou vinařů přímo z Hustopečí. Ryzlink Vlašský Pavla Juráka a Modrý Portugal, Veltlínské zelené a Ryzlink Rýnský Karla Otáhala. 


Lehkým paradoxem zůstává, že láhví vítězných vín už k mání moc není. Ochutnat je proto můžete takřka výhradně na slavnostní výstavě vín v sobotu 30. dubna ve Společenském domě. „Já sám jsem si schoval láhve do archivu a zbytek vlastně vykoupila jedna restaurace, která právě toto víno zařadila do svého stálého portfolia, takže opravdu ochutnat lze pouze na Pečeti, případně ještě přímo u mě ve sklepě,“ smál se Pavel Jurák. V podobné situaci je i Karel Otáhal. „Tahle vína na další výstavy ani jinam nepůjdou, takže ochutnat je můžete na Pečeti nebo si zajděte k nám na Vinařskou,“ pozval Karel Otáhal. 

Na slavnostní výstavě poslední dubnovou sobotu však budete moci vítězná vína porovnat nejen se zbylými dvěma stovkami vzorků, které usilovali o medaile Hustopečské pečetě, ale i s dalšími stovkami vín amatérských vinařů, jejichž Májový košt se uskuteční souběžně s pečetí. A je na co se těšit! „Řekl bych, že celkově ta přihlášená vína mají nadprůměrnou kvalitu, což ostatně uvidíte sami, když se podíváte už jenom na ta hodnocení. O vítězích mnohdy rozhodovaly setinky nebo jednotky bodů, což samo o sobě vypovídá o tom, že vína na Hustopečské pečeti budou letos opravdu vynikající,“ nešetřil chválou kolegů vinařů Karel Otáhal.

Vítězným hustopečským vinařům gratulujeme a vás všechny zveme, abyste si svého vlastního vítěze vybrali sami. V sobotu 30. dubna od 10 hodin ve Společenském domě v Hustopečích. 

A chcete-li mít vítězná vína v domácí vinotéce, zapojte se do soutěže na facebookových stránkách města - na Velikonoční pondělí budeme třem soutěžícím rozdávat po dvou vítězných láhvích Pavla Juráka a Karla Otáhala. 

-nov-

odebírejte přes RSS