Cyklostezka spojí Hustopeče a Starovice

25. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Město Hustopeče podalo v lednu žádost o dotaci na výstavbu cyklostezky, která umožní bezproblémovou cyklistickou dopravu od středu města po hranici katastru, kde naváže na cyklostezku obce Starovice. Oba projekty získaly finance ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Nápad cyklostezky Starovice – Hustopeče tady rezonuje hodně dlouho. Nakonec jsme se společně potkali a domluvili, za jakých podmínek budeme cyklostezku realizovat,“ sdělil místostarosta Bořivoj Švásta


Začátek stezky je na hranici katastru města Hustopeče a obce Starovice a konec za křižovatkou ulice Tábory a Dvořákova, tedy u jídelny ZŠ Komenského. Stezka povede podél silnice na ulicích Žižkova a Tábory. Na některých místech bude stezka společná pro chodce i pro cyklisty. Téměř polovinu nákladů pokryjí peníze z fondu. „Dostali jsme dotaci ve výši 85 % z nákladů na stavební část akce. Je to necelých 6,5 milionu korun. Celkové náklady stavby jsou ve výši 12 milionů korun,“ upřesnila projektová manažerka Eva Bohutínská.
V další etapě se plánuje prodloužení stezky k nádraží. „Chtěli bychom ke stezce připojit další školu, obě nádraží a pokračovat dál kolem velmi frekventované ulice Brněnská,“ uvedl Švásta.

Radní města nyní schválili výběrové řízení na zhotovitele cyklostezky. První práce by měly začít v srpnu 2018 a hotovo by mělo být v červnu 2019.

-ves-

28436

 

odebírejte přes RSS