Dálkař Juška navštívil svou základku

26. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

Český atlet Radek Juška, skokan do dálky, přijel pobesedovat se žáky druhé stupně Základní školy Komenského. Juška je čerstvý držitel českého rekordu ve skoku do dálky. Podařilo se mu překonat 825 cm, což je rekord Milana Mikuláše. „Já jsem ho letos dvakrát zlepšil. Poprvé na 829 cm a podruhé na 831 cm,“ vysvětlil Juška. Původní rekord byl starý 25 let. „Už jsem se na to chystal dřív, ale ani jednou to nevyšlo, až konečně letos. Byl to můj dlouholetý sen a ten pocit, že tady není lepší dálkař než já, je úžasný,“ dodal. 


Juškovy plány do budoucna jsou jasné. „Chci se konečně začít umisťovat na vyšších pozicích na Mistrovství světa a Evropy,“ řekl Juška. Atlet začínal jako fotbalista ve Starovičkách, skok daleký začal skákat v Břeclavi. Pozvání na přednášku na své základní škole přijal s chutí. „Od základky jsem tady nebyl a vybavuje se mi řada vzpomínek. Jak jsme tady jako děti blbly a skákaly,“ dodal Juška. 

 Žáci se vyptávali na život profesionálního atleta, minulost i plány do budoucna. S obdivem hleděli na řadu medailí, které si Juška dovezl s sebou. „Myslím si, že je to velký příklad pro děti. Z naší školy vzešlo několik úspěšných sportovců. Děti mají díky podobným přednáškám příležitost vidět své vzory,“ doplnil ředitel školy Miroslav Patloka. -ves-

odebírejte přes RSS