Další chodníky v Hustopečích budou bez bariér

23. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Téma Z města

V ulici Tábory se i v zimě pilně pracuje na nových bezbariérových chodnících. Bezbariérový pohyb hendikepovaným seniorům, ale i třeba maminkám s kočárky zajistí v ulicích Hybešova, Žižkova, Tábory a Sv. Čecha další část trasy bez bariér, která je spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Dělníci s pracemi začali ke konci roku 2017 před ZŠ na Komenského a na ulici Sv. Čecha, kde bylo nutné upravit jen bezbariérové prvky v podobě varovných pásů u vjezdů a v místech, kde se nachází snížená obruba. V letošním roce se pokračuje na ulici Hybešova a Tábory. V současné chvíli je dokončován chodník od Penzionu k ulici Vrchlického, kde bude místo pro přecházení.
Práce na výstavbě chodníků jsou koordinovány s ostatními institucemi, a proto jim předchází rekonstrukce některých sítí. V roce 2017 byl rekonstruován vodovod a plynovod na ulicich Tábory a Hybešova. V ulici Hybešova bude elektrické vedení uloženo ze sloupů do země a v ulici Žižkova bude ještě rekonstruován vodovod. Práce na bezbariérových chodnících budou ukončeny v květnu letošního roku.
Ing. Eva Bohutínská, projektová manažerka města

25332

odebírejte přes RSS