Další milník očkovacího centra v Hustopečích

27. 5. 2021 · 1 minuta čtení · 6 fotografí
Téma Z města

Pondělí 31. května bude pro očkovací centrum v Hustopečích mimořádné. Očkovat se bude od 8:00 do 18:45 hodin a stihne se podat 500 druhých a k tomu 650 prvních dávek vakcíny Pfizer/BionTech. Za tento jediný den tak bude vůbec poprvé naočkováno 1150 zájemců.

V dalších dnech (úterý až pátek) se denně počítá s 500 druhých dávek a k nim bude vypsáno 150 prvních. Celkem projde v následujícím týdnu očkovacím centrem 3750 zájemců.

Aktuálně se k očkování mohou přihlásit občané starší 30 let, od 1. 6. se bude moci registrovat každý občan starší 16 let. Pomyslná fronta se tak prodlouží. Předpokládáme, že ke druhým dávkám budeme moci přidat 150 prvních, což může znamenat delší čekací lhůty v celé republice.

V čekárně je nainstalovaná nástěnka, na kterou můžete přilepit vzkaz pro zdravotníky a dobrovolníky v centru. Oceňte slovně nebo symbolem jejich důležitou práci! Pracují zdarma pouze za občerstvení. V našem centru je jich registrováno přes 70 a nechybí mezi nimi mnoho starostek a starostů nejen z našeho mikroregionu, úředníků, penzistů i studentů, OSVČ. Další zájemci z řad dobrovolníků se mohou hlásit na mail dobrovolnici@hustopece.cz.

odebírejte přes RSS