Dance camp s Move around

7. 8. 2019 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Ačkoliv se letní prázdniny přehouply do druhého měsíce, což věští blízký konec a pomalý start školního roku, děti z Hustopečí a okolí stále tráví svůj čas na příměstských táborech pořádaných CVČ Pavučina. Jedním z nich je i Dance Camp taneční skupiny Move Around, kde, jak už z názvu vypovídá, je hlavním tématem především pohyb a tanec. Z celkového počtu čtyřiadvaceti dětí tvoří větší poměrnou část děvčata, v zastoupení pěti účastníků jsou však i chlapci.


„Sraz máme zhruba v osm hodin, na začátku máme vždy nějaké zpříjemnění ve formě her, potom máme svačinku, pak zase následují hry, oběd, a ve dvě hodiny nám vždy začínají tréninky, které vedou lektoři. Den je nabitý,“ popisuje den na tanečním táboře vedoucí Karolína Citterbardová.

Choreografie, které se děti na táboře učí, nejsou omezeny žádným stylem. Základem je převážně popová hudba, která dokáže na parket dostat každého.

Vše, co se děti během tábora naučí, mohou na konci předvést svým nejbližším. „V pátek vždy máme vystoupení pro rodiče, děti ukazují, co se za celý ten týden naučili. Každý den se učí nějakou novinku a v pátek se to ukáže rodičům,“ upřesňuje Citterbardová.

Účastníci příměstských táborů mají jako jedni z prvních možnost užít si a vyzkoušet nové prostory CVČ Pavučina, Dance Camp pak obzvláště taneční sál, ze kterého jsou děti i lektoři nadšení.

 -slam-

odebírejte přes RSS