Danceversity Hustopeče vicemistry Evropy!

27. 6. 2022 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Sport
Danceversity Hustopeče jsou vicemistři Evropy v disco dance. Ve finále, které se uskutečnilo v neděli 26. černa v Chomutově zabodovali náročnou produkcí o 57 tanečnících s názvem Flashdance. 


Přímý přenos ze závěrečného vystoupení vysílala Hustopečská televize živě na Facebooku města a každému divákovi muselo být jasné, že se dívá na výsledek několikaměsíčního trénování a drilu. „Bylo to neskutečně těžké tuto sestavu secvičit. Nejen proto, že je výpravná, náročná na kostýmy a kulisy, ale vůbec poprvé je to sestava, ve které nám tančí všechny naše věkové kategorie od pětiletých po dvacetileté. A úplně největší radost máme z toho, že se zapojili i rodiče. A zvládli to naprosto skvěle,“ neskrývala radost z povedené práce trenérka Eliška Vrbová. 

Stříbrná medaile z prestižní soutěže je však pouze třešničkou na dortu úspěchů letošní sezony. „Myslím si, že letošní sezona pro nás byla mimořádně úspěšná. Povedlo se nám secvičit celkem čtyři choreografie a se všemi jsme se probojovaly až na Mistrovství České republiky. Tam se nejlépe umístily nejstarší dívky, které obsadily jedno první a jedno třetí místo. A velkou pochvalu zaslouží i nejmenší děti, které obsadily v neskutečné konkurenci skvělé sedmé místo,“ pyšní se svými svěřenkami Vrbová.

Za úspěchy na bojišti stojí především tvrdá práce na cvičišti. V uplynulém týdnu se tanečnice účastnily zajímavého tanečního workshopu. „Snažíme se o to, aby se naše tanečnice poznávaly nové věci, aby byly rozmanité, protože to máme vlastně v názvu. Tento týden za námi přijela v rámci programu Erasmus+ lektorka z řeckého tanečního studia ProDancers, která dívkám ukazuje contemporary a improvizaci,“ říká trenérka a vedoucí Danceversity Hustopeče Barbora Komoňová.  

„Jak jsem zatím poznala dívky z Danceversity, tak opravdu dřou na sestavách. Vše mají dokonale sladěné a propracované a je to zážitek je pozorovat. Já jsem jim ale přišla ukázat něco, na co nejsou úplně zvyklé. A to je improvizace, vnímání hudby, průchod emocím. V podstatě je chci naučit, aby pomocí svého těla, každým svým pohybem, vyjadřovaly to, jak cítí hudbu a co chtějí říci. A je jasné, že každá dívka bude hudbu vnímat jinak, takže i ty pohyby budou jiné. Žádné secvičené choreografie,“ prozradila nám sympatická lektorka.

Právě do Řecka vyrazí tanečnice už v červenci, aby na pobytu v tanečním studiu ProDancers nasbíraly nové zkušenosti a inspiraci do další sezony. -nov-

odebírejte přes RSS