Danceversity v Číně a s novým stylem

29. 10. 2019 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma SportKultura

Na čtvrtečním programu letošních Burčákových slavností zaujala přihlížející diváky strhující výpravná sestava taneční skupiny Danceversity. Vypravili jsme se proto za nimi na trénink, aby nám dívky povyprávěly nejen o svém novém tanečním stylu, ale také o pobytu v Číně, kam vyrazily letos v červenci.


Taneční skupina upustila od tradičních pomponů, které k nim odjakživa patřily a už v loňském roce se pustila do stylů disko dance a show dance. "My jsme vždycky dělaly mažoretky a roztleskávačky a v tom jsme byly celkem dobrý. Ale jak se říká s jídlem roste chuť a holky chtěly začít dělat něco jiného, takže teď začínáme úplně od nuly," popisuje zásadní změnu trenérka Barbora Komoňová.

Právě show dance obsahuje kromě náročných tanečních prvků i bohatou výpravu se spoustou mnohdy složitých kulis. "My máme ale naštěstí skvělé rodiče dětí, kteří nám s tím pomáhají, seženou materiál a pak to společně dáváme dohromady," děkuje trenérka Eliška Vrbová.

Šedesátka tanečnic Danceversity je rozdělena podle věku do tří kategorií a každá z nich se může pochlubit nemalými úspěchy. "Loni byly naše děti třetí na Mistrovství České republiky ještě v pomponech a naše nová kategorie Baby, což jsou úplně ty nejmenší děti od 4 let se také dostala na Mistrovství České republiky, kde skončila čtvrtá, ale byl to ohromný úspěch," chválí své svěřenkyně Komoňová.

Největším zážitkem uplynulého roku však byl bezesporu poznávací zájezd do Číny, na který se dívky dostaly díky nabídce z Jihomoravského kraje. Strávily 10 dní v Guandongu, pobřežní provincii v jižní Číně na severním pobřeží Jihočínského moře. "To bylo něco, na co jen tak nezapomeneme. Holky měly příležitost strávit tam deset dní, bydlely v rodinách, poznaly jejich kulturu, která naprosto někde jinde než ta naše. Byly spolu v divadlech, výletech, poznávaly přírodu, bylo to moc fajn," vzpomíná Komoňová.

Místním tanečnice předvedly své umění a přivezly si spoustu krásných zážitků, které svěřily i naší kameře. Hlavní náplní práce pro Danceversity však dál zůstává tanec a i přes přeplněné kapacity mezi sebou rádi uvítají další zájemce. "Sice máme strašně moc dětí, ten zájem je opravdu obrovský, ale kdyby se ještě někdo našel, tak ať se určitě ozve a nějak to uděláme," vyzývá na závěr Komoňová. -nov-

Foto: Facebook Danceversity

odebírejte přes RSS