Dárky rozzářily dětem oči

22. 12. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Osmým rokem pořádají členové Apoštolské církve Hustopeče akci Zářící oči, která je vyvrcholením jejich celoroční práce se sociálně slabšími rodinami. Skrze společný vánoční program a dárkové balíčky se snaží pomoci lidem, kteří se ocitli v nouzi. S akcí je od počátku spojen i Sociální odbor města Hustopeče. „Ve spolupráci s odborem navazujeme kontakty s lidmi, kterých se pomoc týká. Děláme tak například i doučování pro děti z těchto rodin,“ vysvětlil pastor Karel Fridrich.


Společný večírek se konal v modlitebně Apoštolské církve, kde na děti čekal program složený ze zpěvu koled, vyprávění a loutkového představení. „Na závěr jsme jim předali dárečky plné potřebných věcí – hygienických a psacích potřeb, ale našly v nich i hračky a cukrovinky,“ dodal Fridrich.
Sociální odbor vyhlašuje na městském úřadě pravidelnou sbírku dárků pro děti. „Zjistil jsem, že jsme tím inspirovali krajský úřad, kde také zaměstnanci vybírají dárky. Rozdávají je v rámci Family Pointu,“ uvedl vedoucí odboru Tomáš Laz. „Darů od pracovníků úřadu každý rok přibývá, navíc se zvyšuje jejich kvalita. Dřív to byly opotřebované hračky, dnes jsou často nové a doplněné o hygienické či psací potřeby,“ dodal.
Děti měly z balíčků neskrývanou radost. „Za to bych velmi chtěl poděkovat všem, kteří se na akci podíleli. Ať to byli členové církve, zaměstnanci úřadu, různé firmy nebo město Hustopeče, které nám přispělo dotací,“ uzavřel Fridrich.

-ves-

 

odebírejte přes RSS