Darujte Hustopečské městské víno jako vánoční dárek

22. 11. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Víno

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i čas obdarovávání druhých. Přemýšlíte, čím koho potěšíte? Dárek nejen pro milovníky vína můžete nyní zakoupit v Turistickém informačním centru. Čekají zde na vás vánoční balíčky s Hustopečským městským vínem. „Balíčky byly vytvořené na přání návštěvníků, protože podobný ucelený komplet doposud chyběl. Zároveň je to dárek, který potěší ženy i muže,“ vysvětlila Petra Otřísalová ze Stálé vinařské expozice.
Jedno bílé a jedno červené odrůdové víno se každý rok může pyšnit názvem Hustopečské městské víno. Znamená to, že hrozny pro jeho výrobu vypěstovali vinaři ve vinicích ležících v katastru města Hustopeče případně v katastrech sousedních deseti obcí. Jedná se o odrůdy typické pro hustopečský region. „Vánoční balíčky jsou nachystané jako dvojbalení ročníků po sobě jsoucích, tzn. Hustopečské městské víno 2015, 2016 a 2017. Nebo se dá zakoupit trojbalení, kde je bílé nebo červené víno posledních tří ročníků,“ dodala Otřísalová.


V balíčku naleznete například tyto odrůdy: Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Frankovku a André. „Bílé víno potěší hlavně ženy, protože dvě z vín jsou polosladká a jedno je suché. Červená vína potěší zase muže, protože je mezi nimi i André, které má kořenitou a výraznou chuť,“ řekla Otřísalová.
Za kvalitou vína stojí odborná komise, která ho vybrala z mnoha přihlášených vzorků. Jedinečná nabídka vánočních balíčků navíc nabízí Hustopečská městská vína za zvýhodněnou cenu. Neváhejte a potěšte své blízké dárkem, který odráží chuť místa a práci zdejších vinařů.

-ves-

odebírejte přes RSS