Dě(c)kanáda byla velkou narozeninovou oslavou. Hádejte koho?

7. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 26 fotografí · 1 video
Téma Kultura

První červnovou sobotu se areál kostela sv. Václava změnil v místo, kde se pořádala narozeninová oslava. Pro děti z farností se konala Dě(c)kanáda. Čekaly na ně soutěže, balonky, dárečky či dort. Dě(c)kanáda byla tentokrát pojata jako velká narozeninová oslava s podtitulem: Hádej, kdo má narozeniny?  
Děti vytvořily 15 týmů a na stanovištích se seznamovaly se zajímavými lidmi a jejich posláním, plnily úkoly a zkoušely uhodnout, kdo je oslavenec a jaké místo by mohl v jejich týmu zaujmout. „Děcka se potkaly s kostelníkem, varhaníkem, webmasterem, uklízečkami, babičkami. Ta pointa je v tom, že v tomto roce slaví brněnská diecéze výročí 240 let od svého založení, takže narozeniny má celá diecéze a vlastně my všichni,“ vysvětlila organizátorka Veronika Nováková. „Registrovaných soutěžících dětí bylo 172. S přípravou nám pomáhalo 39 mládežníků, organizátorů bylo kolem 30. Katecheté, učitelé a doprovod dětí, kteří pomáhali dětem a dbali na to, aby tady nikdo nezůstal sám, bylo také zhruba 30,“ doplnila Nováková. 


Na Dě(c)kanádu přijeli i představitelé z brněnského biskupství, kteří během odpoledního programu v sále pod kostelem seznámili děti s diecézní hrou Poklady brněnské diecéze. Děti obdržely cestovní kartu, se kterou během prázdnin mohou cestovat po diecézi a sbírat poklady. Dě(c)kanáda končila společnou mší svatou, kterou celebroval bývalý děkan Pavel Kafka. „Všichni jsme se tady společně potkali, pochutnali jsme si na dortu, který nám napekly babičky, rozdali jsme si dárečky a hlavně společně slavili,“ uzavřela Nováková. 

Více fotografií na www.deckanada.cz

text: -ves- FOTO: Karolína Řezníčková

odebírejte přes RSS