Dejte druhou šanci nechtěným věcem

24. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Firma Asekol darovala městu Hustopeče za řádný sběr odpadu přes 7 000 korun. Zaměstnanci Odboru životního prostředí navrhli, aby byly tyto peníze investovány do zřízení bazaru Druhé šance na sběrném dvoře. „Něco podobného se na sběrném dvoře již odehrávalo. Obsluha odkládala věci, které ji připadaly smysluplné a mohly sloužit dalším lidem. Proto jsme chtěli vybudovat místo, kam mohou lidé dávat věci, o kterých si myslí, že by mohli sloužit jiným. Naopak, kdokoliv sem přijede, tak si tu může cokoliv vzít,“ vysvětlil Ondřej Němeček z Odboru životního prostředí.
Podobná místa jsou novým trendem. Říká se jim re-use centra. Fungují na jednoduchém principu – pokud máte nějakou věc, kterou nechcete, ale mohla by posloužit někomu jinému, tak ji zanesete do některého z center nebo nyní do bazaru Druhá šance. Věc se tak nestane odpadem a bude sloužit dál. „Bazar vznikl pod nově budovaným přístřeškem. V případě potřeby se může dál rozšířit. Otevřený bude podle otevírací doby sběrného dvora,“ doplnil vedoucí městských služeb Ivan Chrastina.


Předání věci do bazaru je bezúplatné. Můžete věnovat drobné užitné předměty, nábytek či knihy. Nepřijímají se předměty drobné elektroniky, domácí elektroniky, pracovní elektrické nástroje či jiné elektrozařízení. „Zboží, které tady je, je vytipované lidmi nebo obsluhou dvora. V bazaru budu umístěné, dokud si ho někdo nevezme nebo dokud nerozhodne obsluha jinak. Chceme předejít hromadění věcí,“ dodal Němeček.
Bazar je již v provozu. Věc, kterou do něj přinesete a někdo si ji odnese, tak dostane druhou šanci.

-ves-

odebírejte přes RSS