Den koní byl opět zalitý sluncem

29. 5. 2019 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

Letošní květen byl nezvykle chladný a deštivý. Děti z chovatelského kroužku na Pavučině se pečlivě připravovaly na svůj velký den a doufali, že poslední květnovou neděli bude hezky. Sluníčko je vyslyšelo a celou akci parádně nasvítilo. Jubilejní desátý ročník Dne koní začal na jízdárně Pavučiny ve tři hodiny odpoledne. 


Hned na úvod se v plné kráse představilo všech osm koní místní stáje. „Zahajovala nám velká čtverylka, to je drezúrní vystoupení, děvčata ukazují ovladatelnost našich koní, jejich poslušnost, přeježděnost a to, co se naučily,“ přiblížila první číslo programu trenérka Simona Jakubčíková. Koníci jezdkyně poslouchaly, a všichni si vychutnali originální choreografii.
Následovalo recesistické vystoupení, děvčata si přichystala sestavu těžkých drezurních prvků, kterou sama secvičila se svými koňmi, tentokrát dřevěnými. Poté už přišla na řadu první soutěž pro diváky v hodu podkovou, vítězové si odnášeli poukaz na svezení na koni.

Mezitím se chystalo další představení, opět ve vlastní režii vystupujících. Děvčata si připravila scénku z Divokého západu, nechybělo malování válečnými barvami ve tvářích indiánek i na srsti koní. Výjev podkresloval sugestivní hudební doprovod.
Slavily se také úctyhodné pětadvacáté narozeniny zdejší nejstarší kobylky Roxany, do mrkvového dortu se pustila bez váhání. Následovalo vyhlášení padavky roku i výsledků výtvarné soutěže „Slavní koně“. Přihlášená díla si všichni mohli prohlédnout na výstavce u bufetu.
V druhé půli programu už se jen závodilo, nejprve soutěžilo 13 starších děvčat v parkuru. Nespotili se ale jenom koně, jezdkyně musely poslední část trasy v kolbišti běžet po svých a dokonce překonat dvě překážky. Mladší holky měly poté za úkol zvládnout kromě dráhy s náročným slalomem a kavaletami i střelbu z luku. Vítězky závodů byly dekorovány slušivými epoletami a odnášely si stylové ceny, ohlávku, jezdecké rukavice nebo houbičku na čištění koní.
Vytrvalí diváci si nakonec také mohli užít nejkrásnější pohled na svět a povozit se na koni.

-kam-

odebírejte přes RSS