Den koní se slavil soutěžemi i křtem hříbátka

28. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 14 fotografí

V neděli 27. května se uskutečnil už devátý ročník Dne koní v areálu CVČ Pavučina na jízdárně. Letos se prezentovalo bezmála 30 účastníků z řad chovatelského kroužku, kteří představili koně i své jezdecké umění v parkurové jízdě pro začínající i pokročilejší skokany. Mladší chovatelé si prověřili jezdecké dovednosti jízdou zručnosti. Vítězové jednotlivých disciplín si odnesli drobné odměny a nechyběla ani zlatá, stříbrná nebo bronzová podkova.
Po dvouleté odmlce se konal křest dvouměsíční krásné a silné kobylky, kterou jsme pojmenovali Galantiss. Jejími rodiči jsou naše chovná klisna Great Pettiniss a skvělý plemeník Aristo Z, jež má bohatou závodní sportovní kariéru s mnoha úspěchy.
Pro diváky byly připravené dvě zábavné aktivity a nechybělo ani vyhlášení výtvarné soutěže, do které přihlásilo bezmála 50 dětí ze základních škol svá výtvarná díla s koňskou tematikou v duchu “koní indiánských válečníků“. Vítězové dostali menší drobnosti a nechyběl ani poukaz jízdy na koni a jako každý rok byla vyhlášena padavka roku. Den koní je pro letošní rok za námi a už se těšíme, jak oslavíme za rok jubilejní desátý ročník.

Simona Jakubčíková, FOTO: Brigita Petrášová

odebírejte přes RSS