Den otevřených dveří Agrotecu se nesl ve znamení sportu

14. 5. 2018 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Sport

Společnost Agrotec a. s. otevřela v sobotu 12. května svůj areál široké veřejnosti. Tradiční den otevřených dveří je oblíbenou událostí, kterou navštěvují stovky lidí. Letošní ročník se nesl ve znamení sportu a nabídl příležitost setkat se například s pětinásobným mistrem České republiky v rally Janem Kopeckým nebo nejlepším českým skokanem do dálky Radkem Juškou. 

Podtitulem akce bylo heslo: Buď fit. Zajímalo nás, jak se v kondici udržují pozvaní sportovci? „Udržuji se fit pravidelně, protože jsem profesionálním jezdcem týmu Škoda Motorsport a týmový doktor mi předepsal trénink. Minimálně hodinu denně cvičím nebo běhám,“ prozradil Kopecký. „Každý den trénuji, a když netrénuji, tak závodím. Je to moje celoroční náplň,“ uvedl Juška. Závodník Jan Kopecký má tuto sezónu výborně rozjetou. „S týmem startujeme opět v českém mistrovství. Za sebou máme dva závody, oba jsme vyhráli. Zúčastnili jsme se i dvou závodů mistrovství světa a ty jsme také vyhráli. Takže sezóna se zatím daří a doufejme, že to tak půjde dál,“ řekl Kopecký.
Veřejnosti se představili i tito sportovci: Žaneta Jašková soutěžící v bikini fitnes, jezdec rally Martin Rada, trenér bojových umění Bronislav Puzrla a jeho svěřenci v čele s Vojtěchem Schubertem, bronzovým medailistou z Mistrovství světa Goju ryu. „Dobrý karatista by měl mít hlavně disciplínu. Musíme se poprat i s technikou, která nás třeba moc nebaví, ale vítězství nás posouvá dál,“ vysvětlil Schubert.
Den otevřených dveří Agrotecu dále nabízel kaskadérskou show skupiny Crazy Day, koncert kapely The Apples, virtuální realitu, překážkovou dráhu a jiné. Děti se nejvíc těšily na svezení traktorem.
Další velkou událostí společnosti Agrotec a. s. je 14. ročník Agrotec Petronas Syntium Rally, který se pojede třetí červnový víkend. „Zrovna zažíváme největší období příprav. Jsem moc rád, že si můj tým poradí se všemi nástrahami a doufám, že všechno klapne. Budu rád, až odstartuje první auto do první erzety,“ uzavřel generální ředitel společnosti Martin Rada.

-ves-

odebírejte přes RSS