Den sociálních služeb představil patnáct organizací

15. 6. 2019 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video

Všichni návštěvníci Dne sociálních služeb už vědí, na jakou organizaci se v případě nouze obrátit. Vybírat mohli hned z široké škály patnácti služeb, při čemž se každá zaměřovala na něco jiného – pomoc seniorům, dětem, tělesně i mentálně postiženým, obětem domácího násilí nebo drogově závislým.

S některými organizacemi město Hustopeče dlouhodobě spolupracuje a jejich neúčast na Dni sociálních služeb už je téměř nemyslitelná. Svou činnost však přichází představit i organizace nové, které si buďto město zve samo, aby byl každý ročník jinak pestrý, nebo ty, co se přihlásí z vlastní iniciativy. „Řekla bych, že letošní počet zúčastněných organizací se tolik neliší od těch minulých let, někdo přibyl, jiný se zase z časových důvodů zúčastnit nemohl, takže se dá říct, že jsou tu stálé, ale i nové organizace, myslím si ale, že počet e stále zvyšuje, což je pro nás pozitivní,“ pochvaluje si sociální pracovnice Antonie Koblihová.

Zajímavý byl také doprovodný program, o který se mimo jiné postaral hudební podkres cimbálové muziky Lusk. Už potřetí byla uspořádána výtvarná soutěž, tentokrát s názvem „Přes překážky k vítězství aneb život s handicapem“, které se zúčastnilo několik šikovných žáků, kdy každý pojal stejné téma trochu jinak. Na Dni sociálních služeb pak proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a předání věcných darů.

Návštěvníci si pak mohli vyzkoušet jaké to je dostávat se do schodů pomocí schodolezu, nebo nasadit brýle, které napodobovaly vidění, jaké mají lidé po užití drogy. „Ty brýle navodí trošku nepříjemný pocit, mají to vlastně být takové varovné brýle, které jsou zaměřeny na drogovou problematiku,“ upřesňuje Koblihová.

-slam-

odebírejte přes RSS