Den sociálních služeb představil regionální poskytovatele

26. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

V pondělí 25. září pořádal Sociální odbor města Hustopeče každoroční akci Den sociálních služeb. Na Dukelském náměstí bylo 16 stánků a svoje služby zde prezentovali poskytovatelé z celého regionu. „Chceme zájemcům přiblížit náplň práce provozovatelů těchto služeb, aby věděli, co vlastně to obnáší a na koho se v případě potřeby mohou obrátit,“ vysvětlila za organizátory Antonie Koblihová. 


V rámci doprovodného programu vystoupily děti z obou mateřských školek – U Rybiček a Pastelky a také žáci ZUŠ Hustopeče. Kromě toho celý den hudebně provázel Marek Vejpustek. Během dopoledne se konalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Pomoc druhým. „Soutěž jsme vyhlásili prvním rokem. Oslovili jsme všechny hustopečské školy, od mateřských po střední. Děti měly výtvarně zpracovat téma Jak pomáháme druhým. Jsme moc rádi, že se školy a hlavně děti zapojily a vzniklo mnoho krásných prací,“ dodala Koblihová.
V jednotlivých stáncích poskytovatelů se mohli návštěvníci dozvědět, jakou službu nabízí, zakoupit si výrobek od klientů a také si vyzkoušet, jaké je to žít s nějakým hendikepem. Přestože počasí nepřálo, akci navštívila řada dětí ze škol i další zájemci. 

-ves- 

odebírejte přes RSS