Den sociálních služeb se zaměřil na seniory, děti i hendikepované

6. 10. 2016 · 1 minuta čtení · 7 fotografí
Téma Z města

Domovinka Němčičky, Svaz tělesně postižených Hustopeče, Středisko Betlém a mnozí další se představili na Dni sociálních služeb. Stánky poskytovatelů těchto služeb zaplnily Dukelské náměstí ve středu 5. října. 

„Město Hustopeče pořádá Den sociálních služeb tradičně. Prezentují se tady poskytovatelé sociálních služeb i další organizace, které se pohybují v sociální sféře. Většina z nich působí na Hustopečsku,“ představil program Pavel Furch ze Sociálního odboru MěÚ Hustopeče. 

Členové Apoštolské církve Hustopeče například předvedli schodolez, který půjčují potřebným. 

„Akce je určena pro všechny bez omezení věku. Máme tady služby pro seniory, děti, pro drogově závislé i pro hendikepované,“ podotkl Furch. 

Pro školáky byly na Dni sociálních služeb připravené úkoly, k jejichž splnění jim pomohly právě stánky poskytovatelů sociálních služeb. A mohli si vyzkoušet taky brýle, v nichž se cítili jako po požití drogy.

Ve dvou stáncích se pak prodávaly kabelky v takzvané Kabelkománií.

„Na Burčákových slavnostech jsme prodali 162 kabelek a zbylo nám jich 240. Celkově jsme v prvním kole vybrali od lidí 467 tašek. Na Dni sociálních služeb je doprodej. Prodáváme je za minimální cenu 50,- Kč a celý výtěžek jde nadaci pro dárce kostní dřeně,“ informoval Furch. 

Den zpříjemnila vystoupení dětí z mateřských škol, ze základní umělecké školy i violisty Marka Vejpustka. 

(Text a foto: Jana Rozková) 


odebírejte přes RSS