Denisa Stehlíková šestá na Mistrovství ČR

14. 3. 2017 · 2 minuty čtení
Téma Sport

Vrcholem úspěšné halové sezóny pro mladé atlety z oddílu SK Atletika Hustopeče bylo Mistrovství České republiky staršího žactva, na které se nominovali tři závodníci z Hustopečí. „Byla to naše premiérová účast na tomto nejvyšším šampionátu a naši závodníci se zde neztratili,“ spokojeně konstatoval vedoucí oddílu Zbyněk Háder. „Abyste mohli startovat na MČR musíte se kvalifikovat a potvrdit, že patříte opravdu mezi nejlepší v republice. Nám se to povedlo hned ve třech případech,“ dodal Háder.
Jako první se v pražské hale ve Stromovce představila mladá běžkyně na 800 m Kristina Špačková, která je st. žákyní teprve od ledna tohoto roku. V prvním rozběhu doběhla osmá a vytvořila si svůj nový halový osobní rekord 2:31,26 min. „Pro Kristinu to byl nesmírně důležitý závod. Ona se neustále zlepšuje a je dobré, že si mohla vyzkoušet atmosféru tohoto závodu už letos. Příští rok bude určitě útočit na vyšší příčky,“ hodnotila výkon nejmladší hustopečské závodnice, která celkově skončila na 21. místě, její trenérka Michaela Houdková. Tradičně silnou disciplínou hustopečských atletů je skok vysoký. Není proto divu, že v této disciplíně jsme měli zastoupení jak v soutěži chlapců, tak i dívek. Štěpán Prokeš nepatřil k favoritům osmnáctičlenného startovního pole, ale chtěl útočit na svůj osobní rekord. „Bohužel Štěpánovi nevyhovoval povrch v hale a tak se celou soutěž pral s rozběhem. Osobní rekord to sice nakonec nebyl, ale za 157 cm a 14. místo se nemusí stydět," komentovala Prokešův výkon trenérka Houdková. Jedno umístění v první desítce si ale Prokeš přece jen připsal. Jako člen štafety 4 x 300 m skončil celkově na sedmém místě.
Nejvíce radosti udělala svým trenérům výškařka Denisa Stehlíková. Ta celou sezónu předváděla velmi dobré výkony a svůj nejlepší výkon předvedla právě na Mistrovství republiky. Až do výšky 151 cm procházela soutěží velmi jistě. Na výšce 154 cm dokázala překonat krizovou situaci a na třetí pokus tuto výšku zdolat.  Pak už byla na stojanech hodnota jejího osobního rekordu 157 cm. Po dvou nezdarech se Denisa potřetí rozběhla a dokázala laťku v této výšce překonat. Znamenalo to senzační umístění na šestém místě. „Denisa celou soutěž dřela, bojovala a skákala technicky velmi dobře. Ani pokusy na 160 cm nebyly beznadějné. Je dobře, že si tuto výšku vyzkoušela. V létě ji bude určitě atakovat. A já doufám, že úspěšně,“ radovala se po závodech Houdková. Denisa Stehlíková výkonem na Mistrovství ČR potvrdila svou výbornou formu v letošní hale a své postavení mezi nejlepšími v republice.

TEXT a FOTO: -had-