Desítky pěších vyrazili po stopách Maryši

19. 10. 2021 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Sobota 16. října přímo vybízela k procházkám v přírodě. Teplé podzimní slunce přilákalo několik desítek místních i přespolních k Diváckému putování Maryša.


Po loňském zrušeném ročníku se letos milovníci turistiky mohli opět vydat na Divácké putování Maryša, které už více než čtyřicet let organizuje Klub českých turistů Hustopeče. „Letos jdeme 44. ročník, který měl být původně v loňském roce. Loni nám to ale překazil Covid a s ním spojená přísná opatření, takže to půlkulaté výročí oslavíme až za rok,“ usmívá se předseda Klubu českých turistů Hustopeče Petr Ovísek. 

V letošním pochodu se obnovily dobře známé trasy. „Máme šest tras od pěti do 40 kilometrů, které vedou okolím Hustopečí a každý si může vybrat, kudy chce jít,“ dodává Ovísek. 

Jednu novinku letošní pochod přece jen přinesl. Na trasách chyběla kontrolní stanoviště. „To nás mrzí, protože to byla vždycky taková místa, kde jsme se s pochodníky mohli osobně setkat, dát jim razítko, popovídat si, občerstvit se a podobně. Bohužel lidé, kteří organizují pochod to dělají celých těch čtyřicet letm takže jsou v důchodovém věku a už nás prostě ubývá. Mladší se nepřidávají, takže nám chybí lidé a byli bychom moc rádi, kdyby se k nám někdo přidal,“ vybízí Ovísek a dodává, že organizace pochodu není nijak náročná a trasa se dá současně projít i pomáhat s organizací.

Na samotný pochod se letos vydalo několik desítek pěších, mezi nimiž nechyběly ani ti nejmenší, kteří se těšili hlavně na to, že potkají nějaká ta zvířátka. 

Cíl diváckého putování je tradičně v památníku bratří Mrštíků v Divákách, který prošel náročnou rekonstrukcí a před pár dny byl po třech letech slavnostně znovu otevřen. „Muzeum je otevřené, nicméně jsme se nestačili ještě pořádně zkontaktovat a domluvit nějakou bližší spolupráci, takže to necháme na další rok, abychom tak hezky oslavili 45. ročníky Maryši,“ zve už nyní Ovísek. -nov-

odebírejte přes RSS