Desítky zájemců čekaly hodiny na registraci u zubaře

1. 11. 2022 · 2 minuty čtení · 3 fotografie · 1 video
Téma Z města

Mrštíkovu ulici v Hustopečích zaplnila v úterý 1. listopadu ráno dlouhá fronta čekajících lidí. Důvodem byla registrace nových pacientů u jednoho ze zdejších soukromých zubařů. Stížnosti nespokojených čekajících zájemců se dostaly i na radnici.


„Problém s nedostatkem zubařů i dalších lékařů je celorepublikový, takže se nevyhnul ani Hustopečím. Víme o tom a již delší dobu hledáme vhodné řešení, nicméně tady ta fronta čekajících nás opět utvrdila v tom, že je potřeba věnovat tomu procesu maximální prioritu. Zatím v Hustopečích nemáme žádné zubaře, kteří by spadali pod státní zařízení, takže jsou to soukromníci a ti si samozřejmě mají právo určit způsob nabírání nových pacientů. Mrzí mě, že tu vznikla taková menší panika,“ vyjádřila se starostka Hana Potměšilová, která se přišla na vzniklou situaci osobně podívat.

Poněkud nešťastný způsob registrace pacientů zablokoval dopravu v ulici a zájemci o registraci, kteří se do Hustopečí sjeli ze širokého okolí, čekali před ordinací dlouhé hodiny, někteří zde dokonce i nocovali. Vedení města o nedostatku zubařů i dalších lékařů v Hustopečích dobře ví a pracuje na postupu, jak se o pacienty z řad občanů města postarat. „Všichni jsme to měli ve volebních prioritách a intenzivně to řešíme, ale je třeba tomu dát nějaký právní rámec. Máme prostory v budově polikliniky, kde můžeme vybavit ordinace, a ty budeme za určitých podmínek pronajímat, ale nejde to udělat hned. Je třeba konzultací s právníky i pojišťovnami,“ povzbuzuje pacienty místostarosta Josef Horák.

Jak potvrdí starostové okolních obcí, kterým se ordinace podařilo zařídit, je to běh na dlouhou trať. Do té doby by podle čekajících zájemců měli i samotní lékaři zvážit organizaci nabírání nových pacientů, aby nedocházelo k podobným nedůstojným frontám. „Osobně bych chtěl poradit těm, kteří zubaře a další lékaře mají, aby se jich drželi zuby nehty, aby chodili na pravidelné a preventivní prohlídky, protože jinak celkem snadno o zubaře přijdete. Pokud zubaře nemáte, informujte se u své zdravotní pojišťovny, kde se zrovna nabírá. A potom chci poprosit občany města, aby nám dali prostor tuto situaci správně ovlivnit a vyřešit, protože už se na tom intenzivně pracuje,“ ujišťuje místostarosta Horák. -nov-

odebírejte přes RSS